Jantar Ustka: szybciej i dalej. Dzięki temu ma medale MP

res
Klaudia Maruszewska była trzecia w rzucie oszczepem.
Klaudia Maruszewska była trzecia w rzucie oszczepem. Kamil Nagórek
Z dwoma medalami powracają do Ustki lekkoatleci Jantara z Białej Podlaskiej, gdzie odbyły się mistrzostwach Polski juniorów. Rywalizacja trwała trzy dni.

Krążki wywalczyli podopieczni szkoleniowca Henryka Michalskiego. Srebro w biegu na 3000 metrów z przeszkodami zdobył Patryk Błaszczyk. Reprezentant Polski osiągnął rezultat 9.15,15 min. Tytuł mistrza Polski juniorów obronił Mateusz Kaczmarek. Biegacz Nadodrza Powodowo uzyskał czas 9.01,90 min.Błaszczyk startował też na 1500 m, zajął w tej konkurencji dziewiąte miejsce (4.02,34 min). Jedenasty na tym dystansie był Dawid Mielewczyk z Baszty Bytów (4.02,81 min).

Brąz w rzucie oszczepem wywalczyła Klaudia Maruszewska. Osiągnęła rezultat 46,31 m. Cały konkurs odbywał się w ulewnym deszczu. Maruszewska jest o rok młodsza od zawodniczki, która wygrała zmagania: Marii Andrejczyk (Hańcza Suwałki) - 54,80 m. Na jedenastym miejscu ukończyła tę konkurencję Hanna Kamińska z Feniksa Słupsk. Jej wynik to 32.31 m, to jej najlepszy tegoroczny rezultat.

Kolejny zawodnik Jantara Ustka Patryk Nurkowski (podopieczny Lucyny Kuklińskiej--Nurkowskiej) był siódmy na 400 m (49,12 sek). W eliminacjach było lepiej - 48.75 (czwarty wynik). Czwartą pozycję na 2000 m z przeszkodami zajęła Małgorzata Adamczyk z Taleksu Borysław Borzytuchom. Jej czas 6.59,35 min. Zabrakło jej 10 sekund do brązowego medalu i trzeciego stopnia podium.

Na 5000 metrów Grzegorz Ebel (Baszta Bytów) był siódmy - 15.58,91 min. Na 110 m przez płotki Marcin Mencfel (Jantar Ustka) był dziewiąty - 14.37 s. W finale A ten wynik dałby mu piąte miejsce, niestety, wygrał tylko finał B. To efekt 14.70 s - słabszego biegu w eliminacjach.Finał B biegu na 200 m wygrał także Patryk Nurkowski. 21.93 s to jego nowy rekord życiowy. W finale A ten rezultat dałby mu czwartą pozycję. W eliminacjach miał jednak słabszy rezultat - 22.01 sek.