Jantar zremisował w sparingu z Lechią II Gdańsk 1:1

msur
Na zdjęciu strzelec gola dla Jantara, Piotr Lisowski.
Na zdjęciu strzelec gola dla Jantara, Piotr Lisowski. Mriusz Surowiec
Przygotowujący się do IV ligowego sezonu piłkarze MKS Jantar Ustka zremisowali z III ligowymi rezerwami Lechii Gdańsk 1:1. Bramkę dla ustczan strzelił Lisowski.

Mecz przebiegał pod dyktando lechistów ale to wcale nie oznacza, że był przez nich kontrolowany. Lechia przeważała ale nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej a gdy nawet gościom z Gdańska udało się oddać strzał to na posterunku był Wojciech Wilhelm.

Jantar uważnie się bronił i nie pozwalał na zbyt wiele gościom. Dobrze prezentował się w defensywie Granosik a także Kaczmarek z Piechowskim. Jantar nie tylko się bronił. Wyłuskane piłki zamieniał na szybkie kontry i jedna z nich zakończyła się faulem w polu karnym. Gola z 11 metrów strzelił Lisowski i do przerwy Jantar prowadził 1:0.

Po zmianie stron przewaga Lechii wzrosła. W barwach Jantara zobaczyć mogliśmy dużo młodszych piłkarzy. Na boisku zameldowali się Stańczyk, Niewadził oraz 15 letni Karol Czubak. Lechia w drugiej odsłonie była zespołem groźniejszym ale gola wciąż strzelić nie potrafiła. Sztuka ta udał się im dopiero w doliczonym czasie gry. W 91 minucie bramkę na wagę remisu strzelił Gołuński.

MKS Jantar Ustka - Lechia II Gdańsk 1:1 (1:0)

MKS Jantar Ustka - Wilhelm - Cudzio, Kozera, Piechowski, Kaczmarek, Lisowski, Barnik, Granosik, Szkopiński K, Patyk. (Klawikowski, Szymański, Adamiuk, Niewadził, Zacharski, Szkopiński J, Kublik, Stańczyk, Cichoński, Czubak)