IV liga: Jantar Ustka przegrał na inaugurację 1:2

msur
Bramkę dla Jantara zdobył w w 52 minucie meczu Karol Adamiuk
Bramkę dla Jantara zdobył w w 52 minucie meczu Karol Adamiuk Mariusz Surowiec
Nie udał się początek sezonu podopiecznym Piotra Piszko. Piłkarze z Ustki przegrali w Kokoszkach z tamtejszym Jaguarem 1:2

Pierwsza połowa gry była nudnym widowiskiem. Oba zespoły do rywalizacji przystąpiły nieco spięte. Mnożyły się niedokładne zagrania, z trudem można było doliczyć się choćby kilku celnych podań jednej bądź drugiej ekipy.

Nerwy nieco szybciej opanowali gospodarze. W zamieszaniu pod bramką Wojtanowskiego najlepiej odnalazł się Szydłowski i dość przypadkowym strzałem otworzył rezultat tego spotkania. Wynik 1:0 utrzymał się do gwizdka kończącego pierwszą połowę spotkania.

Po zmianie stron dużo lepiej prezentowali się Jantarowcy. Z boiska zszedł słabo dysponowany tego dnia Szkopiński a zastąpił go Karol Adamiuk. Swoje aspiracje do gry od pierwszej minuty w kolejnych spotkaniach udowodnił w 54 minucie meczu. Po dokładnym prostopadłym podaniu od Kopcińskiego wyszedł sam na sam z bramkarzem i mocnym uderzeniem skierował futbolówkę do siatki.

Kolejne sytuacje stwarzali Jantarowcy. W poprzeczkę trafił Barnik a chwilę wcześniej minimalnie chybił Wójcik. Ten sam zawodnik strzelił nawet bramkę, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. Kiedy wydawało się, że ustczanie nabrali wiatru w żagle i kwestią czasu są kolejne bramki do głosu doszli gospodarze. Za faul w polu karnym Sebastiana Boszke arbiter podyktował rzut karny, który na szczęście dla ustczan Jaguar przestrzelił.

Gospodarze mieli jednak tego dnia kolejną szansę bramkę strzeloną z jedenastki. W polu karnym tym razem faulował Wojtanowski (za faul zobaczył czerwony kartonik). W bramce stanąć musiał Czerniecow ale nie zdołał zatrzymać strzału Hebdy i Jaguar ponownie wyszedł na prowadzenie.

Chwilę przed końcem spotkania siły się wyrównały. Za symulowanie polu karnym drugą żółtą kartką ukarany został Mateusz Szydłowski. Ambitnie grający ustczanie nie zdołali jednak odwrócić losów spotkania i przegrali pierwszy mecz tego sezonu 2:1.

Jaguar Gdańsk - MKS Jantar Ustka 2:1 (1:0)
1:0 Szydłowski 22 min
1:1 Adamiuk 52 min
2:1 Hebda 82 min (karny)

MKS Jantar Ustka - Wojtanowski czk , Cudziło, Boszke, Kaczmarek (Czerniecow 82), Kozera żk, Barnik, Granosik żk, Szkopiński żk(Adamiuk 46 żk), Kopciński, Lisowski (Michalak 75), Wójcik