Zwycięstwo Jantara po zaciętym meczu we Władysławowie

msur
MKS Jantar Ustka pokonał na wyjeździe MKS Władysławowo 3:1. Ustczanie przegrywali 1:0 ale potrafili się podnieść i w nagrodę zainkasowali komplet punktów.

Jantar przegrywał już w 30 sekundzie meczu 1:0. Po błędzie Sebastiana Boszke piłkę wybijać musiał Wilhelm ale nabił nią Marka Kwaśnika i ta wtoczyła się do pustej bramki.

Ustczanie otrząsnęli się po niespełna 20 minutach gry. Najpierw próbował Wojciech Barnik, ale z jego indywidualnych akcji nie wynikało wiele groźnego. Gola na 1:1 po prostopadłym zagraniu Szkopińskiego strzelił Piotr Lisowski. Ten sam zawodnik 8 minut później w niemal bliźniaczy sposób podwyższył rezultat na 1:2. Jantar nabrał wiatru w żagle i często zagrażał bramce strzeżonej przez Cackowskiego jednak ustczanom tuż przed przerwą przydarzyła się kolejna wpadka. Nonszalanckie zachowanie w polu karnym Boszke, faul a w konsekwencji czerwona kartka i rzut karny. Jedenastkę obronił jednak Wilhelm wyrastając tym samym na bohatera spotkania. Młody bramkarz Jantara uchronił swój zespól w pierwszej połowie jeszcze dwukrotnie.

Po przerwie grający w osłabieniu Jantar cofnął się na własną połowę i czekał na kontry. Gospodarze starali się ale nie byli w stanie zaskoczyć usteckiej defensywy oraz mającego swój dzień Wilhelma. W doliczonym czasie gry na solową akcję zdecydował się Wojciech Barnik, który ustalił wynik meczu na 1:3 dla Jantara.

MKS Władysławowo - MKS Jantar Ustka 1:3 (1:2)
1:0 1 min - Kwaśnik
1:1 20 min - Lisowski
1:2 28 min - Lisowski
1:3 90+2 Barnik

MKS Władysławowo - Cackowski, Brzostek (Konkel 64), Kleser, Piesik, Gojke, Rogocki (Ronkowski 64), Kwaśnik, Bonk żk, Morgiel (Kozieniec 85), Fopka (Kalwig 77), Łuczak

MKS Jantar Ustka - Wilhelm, Cudziło, Kaczmarek, Boszke czk, Cichoński (Kozera), Granosik żk, Barnik żk, Szkopiński żk, Lisowski (Adamiuk 58), Kopciński (Karpiński 91), Wójcik