Trzecie srebro Dominiki Nowakowskiej

res
Dominika Nowakowska po szczęśliwym dla niej biegu w Siedlcach.
Dominika Nowakowska po szczęśliwym dla niej biegu w Siedlcach. Archiwum
Dominika Nowakowska, zawodniczka Lęborskiego Klubu Biegacza im. Braci Petk, wywalczyła trzeci srebrny medal w 2015 r.

Mistrzostwa Polski kobiet na 5 km rozegrane zostały w Siedlcach.

Od samego początku, choć tempo było wolne, ton rywalizacji nadawały trzy zawodniczki - dwie Dominiki - Nowakowska i Napieraj oraz Kenijka Barsosiu Stellah. Tak było do 4 kilometra, kiedy to już do walki o złoto liczyły się tylko dwie Polki. Do decydującego finiszu doszło na 500 m przed metą po ataku Nowakowskiej. Tempo mocno wzrosło, a ostatecznie na mecie sekundę przed Dominiką Nowakowską (16,40) linię mety jako pierwsza przecięła jej imienniczka - Napieraj (16,39) - tegoroczna mistrzyni Polski w biegach przełajowych. Zacięty bieg przysporzył wielu emocji kibicom.
Dominika w tym roku wywalczyła trzeci srebrny medal mistrzostw Polski dla lęborskiego klubu - w biegach przełajowych (wtedy także uległa tylko Napieraj) oraz w biegu na 5000 m podczas mistrzostw Polski seniorów w Krakowie, kiedy to zwyciężyła znacząco z Napieraj. To bardzo udany dla podopiecznej trenera Karola Nowakowskiego sezon, która również sama to potwierdza.

- Jestem zadowolona ze swojego startu. Będąc w fazie powolnego przejścia do okresu roztrenowania, udało mi się do swojej tegorocznej kolekcji dołączyć trzeci tytuł wicemistrzyni Polski, tym razem na 5 km - mówiła Nowakowska. W niedzielę zawodniczka wystartuje w Angoli w półmaratonie. Będzie to jej pierwszy start w Afryce.