Wtorek
  17.01.2017

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  Rozwiń
  Wtorek
  Zwiń

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  600 tys. użytkowników, 6 milionów odsłon #10urodzinyGP24

  Pokażmy siłę dwóch kółek

  Pokażmy siłę dwóch kółek

  Piotr Kawałek piotr.kawalek@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Słupski rowerzysta Adam Burry na ulicy Nowobramskiej. Chce poprzeć akcję „Głosu”.

  Słupski rowerzysta Adam Burry na ulicy Nowobramskiej. Chce poprzeć akcję „Głosu”. ©Fot. Łukasz Capar

  Dość pustych obietnic i projektów tylko z okazji kampanii wyborczych. "Głos Pomorza" ogłasza wielką mobilizację rowerzystów.
  Słupski rowerzysta Adam Burry na ulicy Nowobramskiej. Chce poprzeć akcję „Głosu”.

  Słupski rowerzysta Adam Burry na ulicy Nowobramskiej. Chce poprzeć akcję „Głosu”. ©Fot. Łukasz Capar

  Chcemy razem z wami zmienić Słupsk w miasto przyjazne dwóm kółkom. Rozpoczynamy walkę o Uchwałę rowerową. Potrzebujemy tylko 400 podpisów.

  Tadeusz Dyjeciński, 60-latek ze Słupska po mieście porusza się tylko rowerem. Jest laureatem ogólnopolskiej nagrody, którą otrzymał za zaprojektowanie ścieżek rowerowych dla Słupska.

  Niestety, jego pomysł nigdy nie zyskał poparcia władz miasta i od 12 lat leży w szufladzie.

  - Nie ma systemu ścieżek, które pozwalałyby na swobodne poruszanie się we wszystkie strony miasta - mówi rowerzysta. - Przy niewielkich nakładach i odrobinie dobrej woli można bardzo ułatwić nam życie.

  Puste obietnice

  Sobotni Dzień bez Samochodu okazał się tradycyjnie niewypałem. Znowu staliśmy w korkach. Tylko w tym roku doszło w mieście do kilkudziesięciu potrąceń rowerzystów.

  Mamy już dość ścieżek fatalnej jakości. Nie możemy znieść, że dla samochodów parkingi znajdują się na każdej ulicy a rowerzystom pozostaje szukanie słupa. Miasto co prawda musi budować ścieżki przy każdej modernizacji drogi, jednak jak to robi, nie raz pisaliśmy. Panuje chaos.

  Apelujemy

  Apelujemy


  do klubów rowerowych, organizacji pozarządowych i zwykłych rowerzystów. Wesprzyjcie naszą akcję. Pokażcie swoją siłę, mobilność, chęć działania! Zróbmy wreszcie coś wspólnie. Z akcją nie czekamy do wiosny. Do wiosny damy rządzącym argumenty i narzędzia pozwalające zrobić im szybko coś konkretnego. Już wkrótce przedstawimy: d zręby projektu uchwały,
  > gdzie można składać podpisy poparcia,
  > logo i hymn naszej akcji,
  > napiszemy kto nas popiera. Dzwońcie i piszcie: Piotr Kawałek, tel. 059 848 81 19, e-mail: piotr.kawalek@gp24.pl  Drogi powstają z różnych materiałów, w różnych kolorach, zakręty są nie do wyrobienia, krawężniki nie do przebycia, podczas jazdy można dostać znakiem w głowę, niektóre ścieżki nagle się kończą nie wiadomo gdzie. Lista skarg rowerzystów jest bardzo długa.

  Od dziś ruszamy z kampanią "Rowerowe miasto".

  Przez trzy tygodnie będziemy pisać o niej codziennie. Mamy już pierwszego sojusznika. To stowarzyszenie "Aktywne Pomorze". Wspólnie przygotujemy projekt Uchwały rowerowej.

  Wolność dla rowerów

  Chcemy, aby przejazd przez miasto był łatwy, przyjemny i umożliwiał płynny wyjazd w plener. Ponadto przy pomocy ekspertów wypracujemy standardy budowy ścieżek w mieście.

  Chodzi o to, aby powstawały według jednego wzoru. Pozwoli to uniknąć dzisiejszego chaosu i fuszerki. Przez dwa tygodnie, codziennie będziemy pisać o akcji. Liczymy na Wasze poparcie i pomysłowość. Najciekawsze propozycje włączymy do projektu.

  Uchwała obywatelska, aby mogła zostać przegłosowana przez radnych, musi mieć poparcie 400 słupszczan. Tak mówi ustanowiona niedawno w Słupsku inicjatywa uchwałodawcza. To niewiele podpisów.

  W październiku zorganizujemy wielką rowerową paradę poparcia dla uchwały. Rowerzyści! Przyłączcie się do naszej akcji. Mamy szansę wspólnie zmienić to miasto.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo