Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poprzyj akcję "Rowerowe miasto"

Fot. Krzysztof Tomasik
Piotr Rachwalski z Aktywnego Pomorza i Marcin Dadel z Centrum Inicjatyw Obywatelskich przy pracy nad projektem uchwały.
Piotr Rachwalski z Aktywnego Pomorza i Marcin Dadel z Centrum Inicjatyw Obywatelskich przy pracy nad projektem uchwały. Fot. Krzysztof Tomasik
Nasza kampania "Rowerowe miasto" nabiera rozpędu. Są już konkretne pomysły jak ułatwić życie rowerzystom. Wkrótce rusza zbieranie podpisów pod projektem uchwały.

Jeśli popierasz

Jeśli popierasz

projekt punkty rowerowej, złóż pod nią podpis (imię, nazwisko, adres, nr pesel i podpis). Można to zrobić w naszej redakcji, przy ul. Pobożnego 19, od poniedziałki do piątku, od godz. 9 do 18.

Powstanie Słupskiego Węzła Rowerowego oraz standardy, według których będą budowane w mieście ścieżki rowerowe, to najważniejsze sprawy, jakie znajdą się w projekcie uchwały obywatelskiej.

Coraz więcej słupszczan, nie tylko rowerzystów, popiera naszą kampanię na rzecz budowy w Słupsku bezpiecznych ścieżek rowerowych.

Od kilku dni członkowie Stowarzyszenia Użyteczności Publicznej "Aktywne Pomorze" wspólnie z Centrum Inicjatyw Obywatelskich intensywnie pracują nad projektem uchwały rowerowej.

- Najważniejszą sprawą jest powstanie Słupskiego Węzła Rowerowego - uważa Piotr Rachwalski z AP. - To miejsce łączące wszystkie główne ścieżki rowerowe. Umożliwi swobodne poruszanie się w każdym kierunku.

Węzeł rozpocznie się przy dworcu PKP. Połączy ze sobą ścieżki przy Kołłątaja, al. 3 Maja, ul. Wojska Polskiego, Szczecińskiej i Poznańskiej. W kierunku ul. Szczecińskiej przebiegać ma przez niewykorzystane zaplecze kamienic przy Kołłątaja.

Następnie rozgałęzi się w kierunku ścieżki przy Szczecińskiej. Przejdzie nad ulicą przez kładkę przy wiadukcie. Przy torach kolejowych, przetnie ul. Przemysłową i Poznańską. Skończy się w Parku Kultury i Wypoczynku.

Drugim ważnym punktem naszego projektu są standardy budowy ścieżek. - Chcemy uniknąć absurdów - mówi Rachwalski. - Na przykład wysokich krawężników, ostrych zakrętów, słupów i znaków na ścieżce. Wszystkie ścieżki powinny być budowane według jednego wzoru. Chcemy też zobowiązać prezydenta miasta do przedstawienia programu budowy sieci ścieżek rowerowych łączących wszystkie osiedla. Chcemy, aby uchwała była wykonana w rozsądnym czasie, np. trzy lata. Zawrzemy również punkt, w którym będziemy się domagali powstania parkingów rowerowych przy każdej instytucji miejskiej. Pod takim projektem czekamy na podpisy mieszkańców. Żeby trafił na obrady potrzebujemy ich 400.

Treść uchwały pojawi się niebawem na naszej stronie, tam też zamieścimy koncepcję budowy Słupskiego Węzła Rowerowego.

- Projekt przygotowanej uchwały wyślemy do specjalistów, aby wyłapali ewentualne błędy - mówi Marcin Dadel, szef CIO w Słupsku. Treść projektu uchwały pojawi się niebawem na stronie www.gp24.pl. Tam też zamieścimy koncepcję budowy Słupskiego Węzła Rowerowego.

Żeby trafił na obrady rady będzie go musiało podpisać 400 mieszkańców.

Piotr Kawałek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza