Wkrótce wielka parada rowerów

  Wkrótce wielka parada rowerów

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Na paradę zapraszamy wszystkich rowerzystów.

  Na paradę zapraszamy wszystkich rowerzystów.

  W sobotę 13 października w samo południe parada rowerzystów wyruszy ze Starego Rynku i przejedzie głównymi ulicami miasta.
  Na paradę zapraszamy wszystkich rowerzystów.

  Na paradę zapraszamy wszystkich rowerzystów.

  Na podpisy czekamy

  Na podpisy czekamy


  w naszej redakcji przy ul. H. Pobożnego, w godz. 9 -18. Podpis można złożyć też w Radiu Koszalin przy ul. Filmowej 2 II piętro. Potrzebne jest imię, nazwisko, adres i numer pesel.  Musisz tam być. Zapraszamy na wielką paradę rowerzystów, która będzie manifestacją za budową w mieście ścieżek rowerowych.

  Ruszamy ze Starego Rynku w ul. Grodzką, Kopernika, Wolności, Kołłątaja, Wojska Polskiego, Anny Łajming - koniec na placu Zwycięstwa.

  Tam projekt uchwały rowerowej złożymy na ręce radnych. To będzie zwieńczenie naszej kampanii, ale nie jej koniec. Radni na sesjach zajmą się uchwałą, którą przygotowaliśmy razem ze Stowarzyszeniem "Aktywne Pomorze".

  Chcemy wprowadzić standardy budowy ścieżek, które obowiązują w największych polskich miastach m.in. Poznaniu i Krakowie. Opracowane są przez doktorów architektów należących do Stowarzyszenia "Sekcja Rowerzystów Miejskich" w Poznaniu.

  Otrzymaliśmy je bezpłatnie dzięki uprzejmości Partnerstwa Dorzecza Słupi. Wkrótce treść opublikujemy na naszej stronie internetowej. Wczoraj naszą redakcję odwiedziła delegacja młodych rowerzystów, którzy prowadzą portal www.mtb.slupsk.pl.

  - Działamy na rzecz naszego miasta, chcemy je promować jako miejsce stworzone dla rowerzystów - mówi - Cieszymy się, że "Głos Pomorza" zauważa problemy rowerzystów i popieramy waszą akcję. Młodzi rowerzyści zapowiedzieli udział w paradzie.

  Piotr Kawałek

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo