Zobacz
  co dzieje się w regionie!

  Informator kulturalny GP24.PL

  Rozwiń
  Pierwsze kroki w naszym zawodzie

  Pierwsze kroki w naszym zawodzie

  ARTUR KOSTECKI artur.kostecki@gk24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  W Irlandii możemy odbyć staż, jako np. pracownik biurowy.

  W Irlandii możemy odbyć staż, jako np. pracownik biurowy.

  Zanim zaczniemy karierę zawodową, warto wcześniej zdecydować się na praktyki. Obecnie wiele osób wyjeżdża na staże do Irlandii.
  W Irlandii możemy odbyć staż, jako np. pracownik biurowy.

  W Irlandii możemy odbyć staż, jako np. pracownik biurowy.

  Praktyki za granicą to dobre rozwiązanie dla młodych osób. Po pierwsze często dzięki odbyciu takiego stażu zyskujemy w oczach przyszłego pracodawcy.

  Po drugie im więcej "zaliczonych" szkoleń lub doświadczeń mamy w papierach, łatwiej jest nam zdobyć wymarzoną posadę.

  Podglądanie fachowców

  W Irlandii popularnym rozwiązaniem jest tzw. work shadowing. Co to takiego? Najprościej rzecz ujmując to podglądanie i obserwowanie pracy fachowców. Z reguły ta forma stażu nie wiąże się z gratyfikacjami. Można jednak dostać tymczasową pracę. Wówczas za wykonane zadania otrzymujemy pieniądze. Taka praktyka trwa od miesiąca do pół roku.

  Wszystkim tym, którzy chcą się zdecydować na praktyki w Irlandii, pomocą służy internet. To największa baza danych dla stażystów. Jeżeli szukamy stron konkretnych firm, powinniśmy zajrzeć na www.goldenpages.ie .

  Tam możemy znaleźć ogłoszenia przedsiębiorstw, które szukają praktykantów. Możemy także zwrócić się o pomoc do firmy pośredniczącej w szukaniu stażu. Taką firmą jest np. Interconnection z siedziba w Cork. Za ich pośrednictwem można znaleźć praktyki m.in. jako pracownik sekretariatu, działów administracyjnych, handlowych lub w marketingu.
  Język jest ważny

  Jakie warunki musi spełnić stażysta w Irlandii? Praktykant musi być pełnoletni i mieć wykształcenie maturalne lub przynajmniej być w klasie maturalnej. Jeżeli chodzi o dokumenty to oczywiście konieczny jest dowód osobisty albo paszport.

  Ważną sprawą jest również umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Bez tego trudno będzie o zdobycie interesującego nas stażu. Pamiętajmy o tym, że łatwiej znajdziemy praktykę w branżach, które są odpowiednie dla naszego wykształcenia.

  Koszty są spore

  Jeżeli będziemy korzystać z usług Interconnection, musimy przesłać do tej firmy CV. Możemy to zrobić drogą mailową. Po otrzymaniu potwierdzenia, że możliwe jest znalezienie praktyki w zakładzie z interesującej nas branży trzeba zapłacić.

  Po opłaceniu rachunku pośrednik ma osiem tygodni na znalezienie dla nas firmy, w której odbędziemy praktyki. Za zorganizowanie stażu pośrednik życzy sobie około 750 euro. Jeżeli zależy nam dodatkowo na zakwaterowaniu, wówczas koszt wzrasta do ponad 1000 euro.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo