Słupsk na dwóch kółkach

  Słupsk na dwóch kółkach

  Piotr Kawałek piotr.kawalek@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Rowerzyści na ulicach Słupska.

  Rowerzyści na ulicach Słupska. ©Fot. Archiwum / Bogdan Stech

  Dziś o godzinie 12 wyruszamy rowerami ze Starego Rynku na plac Zwycięstwa. Dziś też ostatni raz zbieramy podpisy pod projektem uchwały obywatelskiej.
  Rowerzyści na ulicach Słupska.

  Rowerzyści na ulicach Słupska. ©Fot. Archiwum / Bogdan Stech

  Pogoda

  Trasa przejazdu

  Trasa przejazdu

  Pogoda


  W sobotnie południe będzie w Słupsku bardzo słonecznie, z minimalnym zachmurzeniem. Niestety zimno. Temperatura 8 stopni Celsjusza nawet przy niewielkim wietrze wiejącym z prędkością 14 kilometrów na godzinę spowoduje, że temperatura odczuwalna dla organizmu wyniesie tylko pięć stopni. Ubierz się ciepło na paradę "Głosu“.  Meteorolodzy od dawna zapowiadali na sobotę dobrą pogodę i mamy nadzieję, że nas nie zawiodą. Choć i tak parada odbędzie się bez względu na aurę.

  Przed kinem Milenium będziemy na Was czekali już od godziny 11.30. Każdy, kto nie miał jeszcze możliwości złożenia podpisu, będzie mógł to zrobić przy naszym stoliku z parasolką.

  Tam też czekamy na listy wypełnione podpisami, które krążą jeszcze wśród mieszkańców. Uczestnikom rozdamy odblaskowe opaski i smycze ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, który pomagał nam w organizacji parady.

  Jednak prosimy, aby dodatkowo zabrać ze sobą element odblaskowy (np. kamizelkę). Mamy też upominki dla najstarszego i najmłodszego rowerzysty. Nie zapomnijcie o dzwonkach, którymi dzwonimy podczas przejazdu i przed ratuszem.

  Uwaga, jedziemy powoli, nie ścigamy się! Rowerzyści powinni słuchać się koordynatorów (w kamizelkach) oraz komunikatów z megafonów. Pierwszy jedzie prowadzący, którego nie można wyprzedzać. Za nim rozpoczynają kolumnę młodzi rowerzyści, za nimi starsi i rodzice z dziećmi.

  Jedziemy ulicami: Stary Rynek, Grodzka, Kopernika, Wolności, Kołłątaja, Wojska Polskiego, Anny Łajming, Tuwima, plac Zwycięstwa.

  Tam wręczymy podpisy i projekt uchwały Zbigniewowi Konwińskiemu, przewodniczącemu Rady Miejskiej w Słupsku. Na placu będzie też darmowa gorąca herbata i kawa.

  Zapraszamy.

  Rowerowe miasto

  "Głos Pomorza" prowadzi kampanię na rzecz budowy bezpiecznych ścieżek rowerowych. Przygotowaliśmy projekt uchwały, którą złożymy na ręce radnych.

  Znajdują się w niej standardy budowy ścieżek opracowane przez specjalistów i obowiązujące w wielu polskich miastach.

  Dzięki nim drogi rowerowe w Słupsku nie będą mogły mieć ostrych zakrętów, pułapek w postaci znaków lub innych przeszkód.

  Budowa ścieżek rowerowych będzie konsultowana z rowerzystami.

  Nasi partnerzy

  Stowarzyszenie "Aktywne Pomorze", Radio Koszalin, Telewizja Słupsk w sieci Vectra, Centrum Inicjatyw Obywatelskich, Portal Słupskich Rowerzystów www.mtb.slupsk.pl.

  Turystyczne Koło Rowerowe przy kościele św. Jacka, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Fitness Studio Angela, Klub Turystyki Rowerowej "Słupia",

  Świetlica Środowiskowa nr 1 MOPR, Akademia Pomorska, galeria ARTelier, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Środowiska Eko Star.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo