Z uchwałą przez miasto (wideo, zdjęcia)

  Z uchwałą przez miasto (wideo, zdjęcia)

  Piotr Kawałek piotr.kawalek@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  130 rowerzystów przejechało w Paradzie.

  130 rowerzystów przejechało w Paradzie. ©Fot. Sławomir Zabicki

  W sobotę rowerzyści sparaliżowali na chwilę ruch w mieście i pokazali, jak potrzebne są w Słupsku ścieżki rowerowe.
  130 rowerzystów przejechało w Paradzie.

  130 rowerzystów przejechało w Paradzie. ©Fot. Sławomir Zabicki

  21 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Głosu Pomorza

  Rowerzyści szykują sie przed kinem Milenium do przejazdu ulicami Slupska.

  Finał Rowerowego Miasta

  Link do głównego zdjęcia

  Na naszym stoisku mozna bylo zlozyc glos poparcia pod uchwalą rowerową. ©Fot. Slawomir Zabicki  Uchwałę rowerową zawieźliśmy prosto do ratusza.

  Prognozy meteorologów dały w łeb i deszcz padał przez cały sobotni poranek. Rowerzystów kapryśna aura jednak nie wystraszyła i na Starym Rynku stawili się w liczbie około 130. Byli wśród nich bardzo młodzi rowerzyści, którzy jechali w specjalnych koszach lub na małych rowerkach.

  Nie zabrakło też emerytów. Ruszyliśmy powoli, budząc zainteresowanie przechodniów i... zdenerwowanie kierowców samochodów.

  - My nie blokujemy ruchu, bo to my jesteśmy ruchem drogowym - przypominali rowerzyści przez megafony.

  Zdezorientowani kierowcy trąbili, ale Parada jechała dalej. Każde rondo objechaliśmy trzy razy. Pokazaliśmy, że z rowerzystami należy się liczyć, a każda większa wycieczka rowerowa przejeżdżająca przez nasze miasto, po prostu je sparaliżuje.

  - Bardzo nam się podobało - nie kryje Teresa Wojciechowicz, która przyjechała z dwiema córkami i synem. - Szkoda tylko, że niektórzy kierowcy nie rozumieli naszych intencji i zachowywali się niegrzecznie.
  Nie obyło się bez ekscesów. Pewien kierowca wykrzykiwał pod naszym adresem wulgarne epitety. Nie wytrzymał, wysiadł z auta i rzucił się na...drugiego kierowcę, którego podejrzewał, że zarysował mu samochód.

  Inny, nie zważając na kolumnę rowerzystów, pchał się między nimi. - Rowerzyści częściej powinni organizować takie przejazdy, może wtedy byliby zauważeni - mówi Dawid Pękała z portalu Rowerowy Słupsk, który dbał o przebieg Parady.

  Na placu Zwycięstwa czekał na nas Zbigniew Konwiński, przewodniczący Rady Miejskiej, który odebrał projekt uchwały i podpisy oraz podziękował rowerzystom.

  Dziękujemy

  Stowarzyszeniu "Aktywne Pomorze za" wkład w uchwałę, Radiu Koszalin, Telewizji Słupsk w sieci Vectra za nagłośnienie kapmanii, Centrum Inicjatyw Obywatelskich za opiekę merytoryczną, Portalowi Słupskich Rowerzystów www.mtb.slupsk.pl za pomoc podczas Parady.

  Turystycznemu Kołu Rowerowemu przy kościele św. Jacka za zebranie 60 podpisów, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego za pomoc w organizacji Parady i ufundowanie pamiątek, Fitness Studio Angela za zebranie niemal 180 podpisów i promowanie zdrowego trybu życia,

  Klubowi Turystyki Rowerowej "Słupia", Akademii Pomorskiej, galerii ARTelier, panu Stanisławowi Dzieniszewskiemu za zebranie 200 podpisów, panu Andrzejowi Osakowi za ponad 50 podpisów,

  pani Mikulskiej za ponad 70 podpisów, Straży Miejskiej za eskortowanie Parady, wszystkim rowerzystom.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (2)

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo