100 razy w plener (zdjęcia)

  100 razy w plener (zdjęcia)

  KONRAD REMELSKI redakcja@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  W objęciach jesieni.

  W objęciach jesieni.

  Wędrując od 1993 roku pokonaliśmy ponad tysiąc kilometrów na stu trasach imprezy na orientację z "Głosem Pomorza w plener".
  W objęciach jesieni.

  W objęciach jesieni.

  39 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Głosu Pomorza

  Wedrując od 1993 roku pokonaliśmy ponad tysiąc kilometrów na stu trasach rekreacyjnej imprezy na orientacje z "Glosem Pomorza w plener".

  100 razy w plener

  Link do głównego zdjęcia

  Wedrując od 1993 roku pokonaliśmy ponad tysiąc kilometrów na stu trasach rekreacyjnej imprezy na orientacje z "Glosem Pomorza w plener". Tym razem okolo 700 osób przemierzalo trasy w okolicach Miastka. ©Jan Maziejuk


  40000

  40000


  turystów wzięło udział w stu imprezach z "Głosem Pomorza w plener".  W minioną sobotę w przepięknych jesiennych plenerach stuknęła nam setka. Na starcie w Miastku stawili się turyści Sławna, a także ze Słupska, Ustki, Kobylnicy, Kwakowa, Lęborka, Główczyc, Miastka, Włynkówka, Damnicy, Dębnicy Kaszubskiej, Sycewic, Dretynia, Lipnicy, Brzeźna Szlacheckiego i Miastka. Łącznie ponad 700 osób.

  Turyści są jak wino

  - Początkowo nie wierzyłam, że dotrwamy do takiego jubileuszu - przyznała się nam Ola Kul ze Słupska, która prowadziła kronikę naszych imprez. - W sobotę dokonałam ostatniego wpisu, ale jeżeli będzie taka potrzeba, to z chęcią zacznę redagować drugi tom z kolejną setką imprez.

  - Od pierwszego rajdu jestem zawsze z wami. To chyba o czymś świadczy - cieszyła się Halina Polonis ze Słupska.

  Dziękujemy

  Dziękujemy


  Urzędowi Miejskiemu w Miastku, Parkowi Krajobrazowemu Dolina Słupi, Nadleśnictwu Miastko i Straży Leśnej, Straży Miejskiej oraz Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miastku i Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Miastku i Czarnem oraz zakładowi wędlin Grzywaczewski.  Roma i Stanisław Wilgosiewiczowie zaliczyli prawie setkę. Podobnie Wiesława i Zbigniew Lewiccy oraz Karolina Gliniecka i Danuta Burzyńska. Przez lata całe współorganizatorem naszych imprez był Park Krajobrazowy Dolina Słupi z dyrektor Bożeną Sikorą na czele i jej współpracownikami, niestrudzonymi Józefem Wysińskim i Andrzejem Grzybowskim.

  Przeżyliśmy wspaniałe chwile, ale i też sporo się natrudziliśmy, organizując trasy przyznali pracownicy Parku. Później aż do setki godnie ich zastępowali członkowie koła turystycznego Trekkingowie z Gimnazjum w Miastku pod opieką Ireny Kiedrowskiej. Pomysłodawcą wędrówek był Andrzej Remelski, geograf i działacz turystyczny ze Słupska.

  - Nie robiliśmy tego dla medali i zaszczytów - mówi Remelski. - Wspaniale było się co jakiś czas spotkać w kręgu wielkiej turystycznej rodziny. - To coś niesamowitego! - cieszył się Józef Wojtczak, 87-letni, najstarszy uczestnik naszych wędrówek.

  - Każda nasza wędrówka przynosi nam tyle nowych przeżyć, tyle nowych wrażeń, które uczą kochać wszystko, co piękne i dobre. Pan Józef specjalnie na jubileusz przygotował i zaprezentował wystawę pamiątek związanych z wędrówkami.

  W Zielonym Ruczaju

  Zainteresowanie turystów było spore. Jak przystało na jubileusz wybraliśmy jedną z piękniejszych tras widokowych w okolicy Miastka. Pokonaliśmy ok. 15 kilometrów, wędrując wokół jeziora Studzieniczno i dzielnie znosząc trudy stromych podejść i zejść.

  Nagrodą za pokonanie tak długiej trasy był przygotowany festyn w Zielonym Ruczaju, gdzie śpiewali dla nas Michasia i Julek z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Czarnem, wystąpił kabaret Szpilka z Młodzieżowego Domu Kultury w Miastku.

  Objadaliśmy się też darmowymi kiełbaskami z ogniska i losowaliśmy upominki. Czy dalej będziemy organizować imprezy z "Głosem" w plener? Odpowiemy dyplomatycznie, ani nie potwierdzamy, ani nie zaprzeczamy. Co będzie dalej czas pokaże.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo