Jak zaprojektować pokój dziecięcy?

  Jak zaprojektować pokój dziecięcy?

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  W tak oświetlonym pokoju dzieci mogą czuć się bezpiecznie.

  W tak oświetlonym pokoju dzieci mogą czuć się bezpiecznie.

  - Mamo, ja się boję - słyszymy często od naszych rozpłakanych w środku nocy dzieci.
  W tak oświetlonym pokoju dzieci mogą czuć się bezpiecznie.

  W tak oświetlonym pokoju dzieci mogą czuć się bezpiecznie.

  Przydatne gadżety

  Przydatne gadżety


  Ściemniacz
  Jeżeli nie chcemy montować w pokoju dziecięcym zbyt wielu punktów światła, a zależy nam na regulowaniu natężenia światła, to warto zastanowić się nad zamontowanie ściemniacza. Dzięki niemu zaledwie jednym ruchem możemy wyregulować natężenie światła w dziecięcym pokoju w zależności od jego potrzeb.

  Automatyczny czujnik
  To też bardzo ciekawe rozwiązanie. Dzięki takiemu czujnikowi światło automatycznie Automatyczny czujnik światła załącza się, kiedy robi się ciemno i wyłącza o świcie. To optymalne rozwiązanie jest alternatywą tradycyjnej lampki nocnej, jednak w przeciwieństwie do niej nie musimy pamiętać o wyłączeniu światła rankiem.

  Dekoracje 3D
  Świecące w ciemności dekoracje 3D z ulubionymi postaciami bajkowymi wprowadzą nasze dzieci w świat baśni i z pewnością ułatwią zasypianie. Dołączone do dekoracji taśmy samoprzylepne umożliwiają nie tylko łatwy montaż, ale także szybkie odklejenie rysunku w sytuacji, kiedy zajdzie taka konieczność.  Powodem takiego zachowania mogą być koszmary, albo np. cienie na ścianach układające się w straszydła. Jest jednak sposób, który może pomóc. Odpowiednie oświetlenie pokoju malucha.

  Poczucie bezpieczeństwa w pokoju dziecięcym można stworzyć dzięki różnego rodzaju lampkom i neonowym światełkom. W tak oświetlonym pokoju wszystko jest widoczne, a nasze dziecko, obudziwszy się w nocy nie będzie widziało stworów i straszydeł, którymi w ciemności mogłyby być meble i zabawki.

  Tradycyjna lampka

  Wspominając o oświetleniu wielu z nas ma na myśli małe, niemal miniaturowe lampki, stawiane na stolikach nocnych lub wmontowane w ścianę koło łóżka.

  To tradycyjne oświetlenie jest najbardziej popularne głównie ze względu na swoją funkcjonalność. Światło tradycyjnej lampki nocnej zapewnia nie tylko dobry nastrój ale także, dzięki dobremu i silnemu światłu umożliwia dodatkowo czytanie książek.

  Światełko z melodyjką

  Niektóre lampki nocne posiadają dodatkowo opcję dźwiękową. Po naciśnięciu odpowiedniego włącznika lampka zaczyna grać różne melodie lub wydawać odgłosy zwierząt, co dodatkowo poprawia samopoczucie, zwłaszcza najmłodszych dzieci.

  Niektóre z nich posiadają dodatkowo efekty świetlne, dzięki którym zwykły sufit zamienia się w morze gwiazdeczek, księżyców czy figurek z ulubionych bajek.

  Kupując grającą lampkę zwróćmy jednak uwagę na to, czy posiada ona osobne włączniki i wyłączniki dla światła i dźwięku. Korzyści z oświetlonego pokoju są naturalne, ale grające przez całą noc urządzenie może wytrącić z równowagi i spowodować bezsenność zarówno u rodziców, jak i samego dziecka.
  Neonowa alternatywa

  Alternatywą lampek nocnych są neonowe światełka które wkłada się do kontaktu. Delikatne i rozproszone światło zapewnia poczucie bezpieczeństwa u dziecka, nie zaburzając jednocześnie jego snu.

  Niski koszt neonowych lampek sprawia, że można je umieścić nawet w kilku kontaktach, w zależności od potrzeb. Sprawdzają się one nie tylko w przypadku najmłodszych ale także kilkuletnich dzieci. Włączone w pokoju dziecięcym, przedpokoju i łazience oświetlą drogę do toalety dziecku, które wyrasta powoli z pieluch.

  Bajkowy włącznik

  Rodzice, którym zależy nie tylko na udekorowaniu pokoju ale także zapewnieniu komfortu podczas snu, mogą zdecydować się na zamontowanie kontaktu z podświetlanymi ramką i klawiszem.

  Rozwiązanie to stwarza wrażenie przytulności i bezpieczeństwa oraz umożliwia szybkie odnalezienie przełącznika światła w nocy. Na takim włączniku mogą się pojawić także postaci z bajek, słoneczko, czy też księżyc i gwiazdka.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo