Co przywieźć na pamiątkę z wakacji nad polskim morzem...

  Co przywieźć na pamiątkę z wakacji nad polskim morzem (wideo)

  Monika Zacharzewska monika.zacharzewska@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Pamiątki sprzedawane na usteckiej promenadzie.

  Pamiątki sprzedawane na usteckiej promenadzie. ©Krzysztof Tomasik

  Olbrzymie muszle, jakich w Bałtyku próżno szukać, pirackie statki, bursztynowe latarnie morskie w niczym nieprzypominające tej z Ustki
  Pamiątki sprzedawane na usteckiej promenadzie.

  Pamiątki sprzedawane na usteckiej promenadzie. ©Krzysztof Tomasik

  Pamiątki z Ustki:

  Pamiątki z Ustki:


  Ceny gadżetów w LOT: kubek ze zdjęciem Ustki - 12,60 zł, smycz do kluczy - 5,40 zł, mata plażowa z logo miasta - 16 zł, torba ekologiczna - 4,90 zł, proporczyki od 9 do 13 zł, czapeczka z daszkiem - 5 zł.  czy pluszowa poduszka z dużym biustem. Takie pamiątki mogą przypominać wypoczynek w Ustce. Władzom miasta to nie przeszkadza.

  Burmistrz Zakopanego wypowiedział wojnę handlarzom kiczem na Krupówkach. Ma dość tandetnych świecidełek, pluszowych owieczek i... bursztynów. Handlujący tym straganiarze dostaną mandaty od straży miejskiej.

  W Ustce bursztynowa biżuteria na straganie przy latarni jest jak najbardziej na miejscu.

  - Hitem są jednak kubki z korsarzami po 12 złotych za sztukę - mówi jeden z handlarzy w porcie. - Tym, którzy je kupią, pewnie będą jakoś kojarzyć się z Ustką.

  Sprzedawcy przyznają, że handlują w Ustce tym, co się sprzedaje. - Gdyby te wielkie muszelki z Chin nie cieszyły się powodzeniem, to byśmy ich nie mieli na stoisku - przyznaje sprzedawca. - Poza tym ciupagi na Krupówkach też mają napis made in China.


  To władzom Ustki nie przeszkadza. - Warunkiem przystąpienia do przetargu na miejsce do handlowania było wystawienie pamiątek kojarzących się z morzem
  - mówi Jacek Cegła, rzecznik prasowy burmistrza Ustki.

  - Nie możemy więc już niczego zabronić. Tym bardziej że takie kiczowate rzeczy się sprzedają.

  Oryginalne pamiątki firmowane logo Ustki można kupić tylko dość daleko od plaży. W biurze Lokalnej Organizacji Turystycznej przy ul. Marynarki Polskiej 87.

  - Mamy ołówki, kubki, maty plażowe, ekologiczne torby i pocztówki - mówi Magda Szymańska, pracownica LOT. - I po te rzeczy przychodzi do nas sporo osób, które szukają czegoś kojarzącego się wyłącznie z Ustką.

  To jednak wybierają głównie dojrzali wczasowicze. Młodzież i koloniści wolą tańszą biżuterię i pluszowe foczki. - Kupujemy różne kolczyki i okulary - mówi Agata Pawlik, kolonistka z Nysy. - Jak będziemy wyjeżdżać, to kupię siostrze jakiś fajny kubek w prezencie.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo