Rowerem po regionie - na poligon NATO i do Smołdzina

  Rowerem po regionie - na poligon NATO i do Smołdzina

  Krzysztof Piotrkowski

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Ćwiczenia wojsk niemieckich na poligonie koło Ustki.

  Ćwiczenia wojsk niemieckich na poligonie koło Ustki. ©Fot. Krzysztof Tomasik

  Tylko raz w roku każdy może zobaczyć z bliska największy poligon w kraju. To wielka gratka nie tylko dla fanów dwóch kółek, ale również miłośników militariów.
  Ćwiczenia wojsk niemieckich na poligonie koło Ustki.

  Ćwiczenia wojsk niemieckich na poligonie koło Ustki. ©Fot. Krzysztof Tomasik

  Klub Turystyki Rowerowej Bezkres z Ustki oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustce zapraszają w najbliższą niedzielę na przejażdżkę po poligonie wojskowym w Wicku Morskim pod Ustką.

  Trasa wyprawy kończy się w Jarosławcu i liczy 24 kilometry (krótsza trasa do poligonu tylko 18 km).

  Na trasie znajdują się m.in. bunkry, stanowiska strzeleckie, dowodzenia, lotnisko i wiele innych atrakcji wojskowych z pięknym widokiem na dziką plażę i morze.

  Zbiórka i zapisy w dniu wycieczki na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce przy ul. Grunwaldzkiej 35 o godz. 9.30.

  Wpisowe 3 zł, ulgowe 1 zł (uczniowie, studenci, emeryci, renciści). Szczegółowych informacji udziela Mieczysław Nycz, tel. 0 601 537 475.
  W sobotę zbiórką uczestników o godz. 10 na parkingu obok hipermarketu Kaufland w Słupsku rozpocznie się natomiast rajd rowerowy do Smołdzina.

  Zapraszają na niego Izabella i Robert Smagoń, właściciele kempingu "Baza pod lasem" w Smołdzinie.

  Smołdzino i góra Rowokół widziane od strony Rowów.

  - Przed Kauflandem będzie czekał samochód, który zabierze do Smołdzina bagaże uczestników, niezbędne, aby mogli u nas biwakować i przenocować - mówi Smagoń.

  Później uczestnicy rajdu ruszą w drogę bezdrożami i ścieżkami rowerowymi ze Słupska, przez Karżniczkę, Dominek, Gąbino, Osieki, Czystą, Stojcino, Siecie, aż do Smołdzina.

  - Trasa będzie wcześniej sprawdzona, a tych uczestników rajdu, którzy nie będą w stanie przejechać całej trasy, podwieziemy na kemping samochodem - zapewnia Smagoń.

  Opłata za uczestnictwo wynosi 15 zł, w przypadku rodzin z dziećmi - 50 zł.

  - W zamian oferujemy oznaczenie, kiełbaski na ognisko i pobyt na kempingu z możliwością korzystania z kuchni, toalety i prysznica. Do tego dojdzie jeszcze udział we wspólnej zabawie - dodaje Smagoń.

  Zainteresowani już mogą zgłaszać chęć uczestnictwa, wysyłając SMS-a z imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem uczestnika na numer telefonu komórkowego 0 607 622 845. Powrót ze Smołdzina jest planowany na niedzielę około godz. 12.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo