Nowi zawodnicy Gryfa 95 Słupsk

  Nowi zawodnicy Gryfa 95 Słupsk

  Fot. Krzysztof Tomasik

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Szymon Gibczyński

  Szymon Gibczyński ©Fot. Krzysztof Tomasik

  Ernest Matusewicz i Szymon Gibczyński podpisali już kontrakty z Gryfem 95 Słupsk.
  Szymon Gibczyński

  Szymon Gibczyński ©Fot. Krzysztof Tomasik

  Straty

  Straty


  Do Jantara Ustka wrócił natomiast Przemysław Iwański. Po ogłoszeniu wyników przyjęć na studia (15 lipca) może się okazać, że z gry zrezygnuje Marcin Kozłowski.  Matusewicz to obrońca, już teraz widać, że ze swoim doświadczeniem będzie jednym z najlepszych zawodników w zespole. Z Tomaszem Bukowskim utworzą parę stoperów.

  - Razem się wychowaliśmy na jednym osiedlu, znamy się jak łyse konie.
  Wspólnie jednak graliśmy tylko w Kotwicy Kołobrzeg. Teraz spotykamy się w Gryfie - powiedział po spotkaniu z Nielbą Bukowski, kapitan słupskiego zespołu. Matusewicz podpisał umowę na półtora roku.

  Kontrakt z Szymonem Gibczyńskim to chyba najszybciej podpisana umowa z zawodnikiem w historii Gryfa 95. W czwartek Gibczyński przyjechał na trening, w piątek po kolejnym już miał podpisaną umowę z dyrektorem sportowym, Pawłem Kryszałowiczem. W sobotę po meczu z Nielbą parafował ją prezes Tomasz Zawadzki.

  - Podoba mi się gra Szymona. Widać, że jeszcze nie rozumie się z nami, ale ma duży potencjał - ocenił jego występ Bukowski. Gibczyński zaczynał od lewej strony pomocy, potem zamienił się z A. Mokrzyckim i przeszedł na prawą.
  Najgorszą sytuacje ma Artur Sarna. Meczem z Nielbą, utorował sobie drogę do słupskiego zespołu. Nie jest błyskotliwy, ale jest skuteczny. - Gdyby on jeszcze występował u nas, to obrona byłaby nie do przejścia - cieszył się Bukowski.

  Za Sarnę Lech Poznań zażądał jednak sumy odstępnego i to może być nie do przeskoczenia dla gryfitów. Gdyby znalazł się sponsor, który mógłby go wykupić zyskałby klub, a Sarna jest przecież perspektywicznym graczem i jego wartości i umiejętności na pewno zwiększą się w trakcie pobytu w Słupsku.

  (res)

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo