Salony gry lekiem na niepogodę w Ustce

  Salony gry lekiem na niepogodę w Ustce

  Łukasz Capar

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Bartek Staszewski mocuje się z automatem. Pomaga mu tata Wiesław.

  Bartek Staszewski mocuje się z automatem. Pomaga mu tata Wiesław. ©Łukasz Capar

  Sposobem na spędzanie czasu nad morzem w czasie niepogody nie musi być tylko przesiadywanie w lokalach gastronomicznych.
  Bartek Staszewski mocuje się z automatem. Pomaga mu tata Wiesław.

  Bartek Staszewski mocuje się z automatem. Pomaga mu tata Wiesław. ©Łukasz Capar

  Można pobawić się na automatach i urządzeniach do gier i zabaw.

  Wśród automatów do gier na usteckiej promenadzie największe wzięcie ma cymbergaj. To dziwne, bo ta gra polegająca na odbijaniu krążka na płaskiej powierzchni jest rzadko spotykana w innych miastach. Na usteckiej promenadzie są trzy punkty, w których możemy znaleźć stoły do gry w cymbergaja. Jeden znajdziemy przy latarni morskiej i dwa kolejne - przy lokalach Spółki Promenada. Łącznie jest tam kilkadziesiąt stołów. Wśród nich są nawet niskie dla dzieci.

  - Gramy w cymbergaja, bo to prosta gra - tłumaczy Maciej Paliński, turysta z Wrocławia. - Mogę pograć razem z żoną albo dziećmi. W innych grach na automatach nie ma takiej zabawy.

  Do dyspozycji wczasowiczów na promenadzie jest kilkadziesiąt automatów sprawnościowych, pojemniki do wyciągania maskotek, symulatory wyścigów, a także maszyna mierząca nasze umiejętności taneczne i poczucie rytmu.

  - Najwięcej grających jest po południu i wieczorem - mówi Katarzyna z salonu gier na promenadzie. - Przychodzi dużo dzieci i młodzieży. Ale są też ludzie starsi. Nawet tacy po siedemdziesiątce.

  Tylko dla dzieci przeznaczony jest minitor gokartowy. Są w nim tylko dwa samochodziki, tor mieści się na chodniku na promenadzie. - Gokartami mogą jeździć dzieci w wieku od 4 do 8 lat, większe się nie zmieszczą - mówi Jarosław Kasprowski z toru gokartowego.

  - Obsługa samochodzików jest bardzo prosta. Wystarczy tylko naciskać na gaz i kierować. Nadmorskie salony gry otwierane są codziennie o godz. 10. Zabawa w nich trwa do ostatniego klienta, czyli najczęściej do północy lub godz. 1 w nocy.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo