Podpowiadamy, jak latem uniknąć odzieżowych wpadek

  Podpowiadamy, jak latem uniknąć odzieżowych wpadek

  Rafał Szymański

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Połączenie sandałów i skarpet świadczy o złym guście.

  Połączenie sandałów i skarpet świadczy o złym guście. ©Fot. Krzysztof Tomasik

  Kiedy temperatura za oknami sięga zenitu, najłatwiej ocenić gust plażowiczów. Część turystów wciąż nie wie, co latem jest trendy, a czego należy stanowczo unikać.
  Połączenie sandałów i skarpet świadczy o złym guście.

  Połączenie sandałów i skarpet świadczy o złym guście. ©Fot. Krzysztof Tomasik

  Latem wiele osób chce zwrócić na siebie uwagę innych plażowiczów. Nie po to przecież zarówno panie, jak i panowie, spędzali całe zimowe dni na siłowni, by nikt tego teraz nie zauważył.

  Szczególnie mężczyźni lubią pokazywać to, co ich zdaniem mają najlepszego. W Ustce coraz częściej poza plażą można spotkać wyeksponowane męskie, owłosione torsy.

  - To naprawdę nie wygląda dobrze, kiedy ktoś zakłada specjalnie kwiecistą koszulę niczym z wysp Bahama i nosi ją rozpiętą tylko po to, by pokazać wszystkim swoje mięśnie - wyjaśnia Magdalena Żurawska, stylistka-wizażystka. - Jeśli na takie pomysły wpadają panowie z owłosionymi klatami, jest jeszcze gorzej. Nie wszyscy przecież lubią patrzeć na czyjeś włosy na torsie.

  Sandały tylko bez skarpet

  Największą letnią wpadką jest noszenie sandałów w połączeniu ze skarpetkami. Styliści, gdy widzą osoby tak ubrane, zastanawiają się, czy rzeczywiście jest aż tak zimno, by dodatkowo chronić stopę skarpetką.

  - Najgorzej wygląda połączenie czarnego sandała lub klapka z białą skarpetką, która po przebytych kilku metrach i tak jest brudna od kurzu - dodaje Magdalena Żurawska.

  - Zauważyłam ostatnio, że młode osoby już wiedzą, że należy tego unikać. Starsi mężczyźni wciąż jednak preferują tego typu połączenie. Trzeba jednak pamiętać, że aby móc eksponować swoje stopy, musimy zadbać o swoje paznokcie. To dotyczy także mężczyzn.

  Od kilku sezonów należy unikać także plecaków, które wyparły różnego rodzaju torby. Na lato można założyć plecak, ale tylko do bluzy lub niezobowiązującej koszulki z krótkim rękawem. Koszula w połączeniu z plecakiem nie wygląda dobrze.

  Stringi niech się schowają

  Panie spędzające wakacje w Ustce także popełniają wiele modowych wpadek. Część z nich upodobała sobie spodnie z obniżonym stanem, tak zwane biodrówki, w połączeniu z wystającą z nich gumką od majtek i bluzką odkrywającą pępek.
  - Wiele z tych kobiet myśli, że w taki sposób zwróci na siebie uwagę - twierdzi Żurawska. - Prawda jest jednak taka, że mężczyźni lubią tajemnice i chcą być wciąż zaskakiwani. Jeśli widzą wszystko od razu, dla nich taka kobieta przestaje być interesująca.

  Styl, w którym wyeksponowane są wystające stringi, nigdy nie był modny i świadczy o złym guście. Czarna bielizna założona pod białe ubrania także wygląda źle. Kobiety podążające za trendami często popełniają błędy kolorystyczne. Zdaniem stylistów coraz więcej kobiet, które usłyszą, że jakiś kolor jest modny, kupują wszystkie części garderoby w tym kolorze.

  - Ostatnio z przerażeniem patrzę na chodzące kurczaki - mówi stylistka. - Wiele kobiet ubiera się od stóp do głów w najmodniejszy w tym sezonie kolor żółty. Ta barwa jest modna, ale tylko w połączeniu ze stonowanymi kolorami, szarym lub czarnym.

  Komentarze (8)

  Wszystkie komentarze (8) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo