Zwycięstwo Gryfa 95 i remis Druteksu-Bytovii przed startem sezonu (zdjęcia)

Patryk Pytlak (z prawej) zdobył gola dla gryfitów po mądrym zagraniu.
Patryk Pytlak (z prawej) zdobył gola dla gryfitów po mądrym zagraniu. Artur Podlewski
Gryf 95 Słupsk i Drutex-Bytovia Bytów zagrały ostatnie mecze przed startem Bałtyckiej III ligi. Oba z czwartoligowcami.
W meczu sparingowym rozegranym na stadionie przy ulicy Zielonej w Slupsku, III-ligowy Gryf 95 pokonal IV-ligowy Murkam Przodkowo 4:1 (1:0).

Gryf Słupsk - Murkam Przodkowo

Spotkania miały odmienne oblicza. W obu trenerzy dokonywali ostatnich obserwacji przed startem ligi. W sobotę o godz. 17 Gryf 95 podejmować będzie Drutex-Bytovię.

Gryf 95 Słupsk pokonał pewnie Murkam Przodkowo 4:1. Pozytywy to fakt, że widać, iż słupszczanie grają coraz dojrzalszy taktycznie futbol, z silną defensywą. Goście rzadko stwarzali sobie okazje do zdobycia gola.

Gryfici łatwo konstruowali akcje, łatwo zdobywali bramki, szybko przechodzili do ofensywy. Negatywy: skuteczność, słabe tempo meczu (wytłumaczalne parną pogodą), kilka błędów indywidualnych (Sarna), błedów w ustawieniu (Gibczyński), brak strzałów z dalszej odległości. Mecz oglądało ponad 150 osób, co pokazuje, jaki jest głód piłki w Słupsku.

Gryf 95 - Murkam 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Szymański (5 - głową), 2:0 Kryszałowicz (58), 3:0 Waleszczyk (61), 4:0 Pytlak (76), 4:1 Letniowski (81 - wolny).

Gryf 95: Piechota, Sarna, Matusewicz, Bukowski, Bielecki (64 Pluta), A. Mokrzycki (46 Gibczyński), Waleszczyk, Ł. Mokrzycki, Kozłowski (64 Wólczyński), Szymański (46 Pytlak), Kryszałowicz.

Remis bytowian

Podopieczni Waldemara Walkusza zremisowali z Chojniczanką Chojnice, beniaminkiem IV ligi, 3:3.

- Mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa należała niespodziewanie do gości. Denerwowała mnie postawa defensywy i jej nieporozumienia. Z powodu kontuzji mam problem ze środkowymi obrońcami. Przez najbliższy tydzień musimy mocno popracować nad działaniami obronnymi. Nie ustrzegł się też błędu doświadczony bramkarz Dawid Misiura przy utracie drugiej bramki. Po przerwie moja ekipa osiągnęła zdecydowaną przewagę i powinna ten sparing wygrać, ale zabrakło szczęścia i czasu - podsumowywał bytowski trener.

Drutex-Bytovia - Chojniczanką 3:3 (0:2)

Gole dla bytowian: Jarosław Adamowicz, Tomasz Ciemniewski i samobójczy. Dla Chojniczanki: Tomasz Pestka, Patryk Buława (rzut wolny) i Andrzej Borowski (rzut karny).

Składy Druteksu-Bytovii: I połowa: D. Misiura, Pufelski, Oblizajek, Jóźwiak, Maciejewski, Rekowski, Kowalski, P. Łapigrowski, Stanios, Adamowicz, Formela. II połowa: Oszmaniec, Ł. Łapigrowski, Pufelski, P. Łapigrowski, Stanios, G. Misiura, Kowalski, Kalamaszek (55 Ciemniewski), A. Kobiella, Bryndal, Kraska.