Siatkówka mężczyzn: Polska - Serbia 3:1

Głos Pomorza

Aktualizacja:

©Fot. eastnews.pl

Świetnie zaczęli i świetnie zakończyli mecz z Serbią nasi siatkarze. Przegrali tylko jeden set do 22. W ostatnim secie Polacy przypieczętowali awans do ćwierćfinału igrzysk - wygrali 25:21.

Dobrze rozpoczęli polscy siatkarze mecz z Serbią, po emocjonującej walce wygrali pierwszego seta 31-29. W drugim secie Serbowie dali się we znaki naszym zawodnikom, ale kolejne sety znów należały do Polaków. Systematycznie powiększali przewagę, z drugiej strony przeciwnicy wyrównywali straty, ale polscy siatkarze mieli grę pod kontrolą i nie dali się wyprzedzić w punktach.

Polska - Serbia 3:1 (31:29, 22:25, 25:22, 25:21).

Polska: Paweł Zagumny, Mariusz Wlazły, Daniel Pliński, Łukasz Kadziewicz, Michał Winiarski, Sebastian Świderski, Krzysztof Ignaczak (libero)