Zabezpieczony dom

  Zabezpieczony dom

  Joanna Boroń-Bednarz joanna.boron@gk24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Włamanie się do tak zabezpieczonego domu byłoby dla złodzieja nie lada wyzwaniem.

  Włamanie się do tak zabezpieczonego domu byłoby dla złodzieja nie lada wyzwaniem. ©Fot. FAAC Polska

  Lato to okres wzmożonej aktywności złodziei. Dlatego zanim wybierzemy się na wypoczynek warto zatroszczyć się, by nasz dom był bezpieczny.
  Włamanie się do tak zabezpieczonego domu byłoby dla złodzieja nie lada wyzwaniem.

  Włamanie się do tak zabezpieczonego domu byłoby dla złodzieja nie lada wyzwaniem. ©Fot. FAAC Polska

  Szczególnie domki jednorodzinne często padają łupem złodziei. Duża odległość między domami, rozległe tereny zielone, lokalne uliczki o niewielkim ruchu tworzą bardzo przyjemny i kameralny klimat do mieszkania, ale także w czasie naszej nieobecności ułatwiają działania złodziejom. Dlatego warto zatroszczyć się o bezpieczeństwo naszego dobytku

  Dobry sąsiad to podstawa

  Nic nie zapewni naszemu domostwu takiego bezpieczeństwa jak czujne oko sąsiada, dlatego warto zatroszczyć się o przyjazne stosunki z osobami, które mieszkają w naszej okolicy.

  W końcu razem troszczymy się o wspólne dobro i chcemy by nasze otoczenie było bezpieczne. Przed wyjazdem warto poprosić o wyjmowanie poczty za skrzynki, baczenie czy nikt niepowołany nie kręci się po naszym podwórku czy o podlewanie ogródka.

  W ten sposób zakamuflujemy wszelkie oczywiste oznaki naszej nieobecności. A kiedy nasi sąsiedzi będą szykować się do wakacyjnego wyjazdu możemy oczywiście odwdzięczyć się podobna troską o ich dom.
  Elektroniczna ochrona

  Oczywiście nie należy zbytnio obarczać naszych sąsiadów, tak by chronienie naszego mienia, nie było zbyt wielkim ciężarem. Dlatego dla bezpieczeństwa dobytku i własnego spokoju warto zainwestować w technikę czyli w dobry system alarmowy.

  Cóż, o jego instalacji najlepiej pomyśleć już podczas budowy domu, by ekipa elektryczna mogła położyć kable.

  Jeśli jednak tego nie zrobiliśmy, na rynku dostępne są kompleksowe systemy alarmowe, które nie wymagają podłączenia do domowej sieci elektrycznej a tym samym instaluje się je bez psucia i kucia ścian (np. bezprzewodowy system alarmowy HOME SHIELD firmy FAAC).

  Nowoczesne systemy mają szeroki wybór akcesoriów, charakteryzują się prostą obsługą i możliwością przenoszenia nadajników. Dzięki temu można dostosować system zabezpieczeń do naszych indywidualnych potrzeb.

  Solidne zamknięcie

  Brama wjazdowa to jeden z newralgicznych punktów naszego domu, warto więc zatroszczyć się o solidne ich zamknięcie. Bardzo pomocne może być zastosowanie automatycznych napędów do bram wjazdowych.

  Takie rozwiązanie nie tylko jest wygodne ale i praktyczne. Zastosowanie elektromechanicznego napędu z samoblokującym mechanizmem eliminuje konieczność stosowania dodatkowych zamków, co nie tylko poprawia estetykę ale przede wszystkim utrudnia otwarcie bramy przez niepożądane osoby.
  Tak samo estetyczne i funkcjonalne są napędy T-MODE, które doskonale sprawdzają się przy roletach antywłamaniowych zapewniając łatwość obsługi i bezpieczeństwo.

  Gdy zabezpieczymy okna i bramę, a nasz sąsiad i porządny system alarmowy zatroszczą się ochronę naszego domu, możemy zacząć cieszyć się wymarzonym urlopem.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo