Sprawdź ile zarabia policjant i z czego składa się jego...

Sprawdź ile zarabia policjant i z czego składa się jego wynagrodzenie

mas - gk24.pl

Głos Pomorza

Aktualizacja:

Głos Pomorza

Sprawdź ile zarabia policjant i z czego składa się jego wynagrodzenie
Praca w policji może nie jest wysoko opłacana, ale jest zajęciem pewnym, a pensja jest na czas na koncie. Do tego dochodzi argument w postaci wczesnej i przyzwoitej emerytury. To też zawód, który pozwala na dodatkowy zarobek.
Sprawdź ile zarabia policjant i z czego składa się jego wynagrodzenie

Przykładowe pensje netto

Przykładowe pensje netto


początkujący policjant - 1.400 zł

oficer z 15-letnim stażem - 3.300 - 3.500 zł

komendant powiatowy - 5.000 złWynagrodzenie policjanta to suma kilku elementów. Pierwsza sprawa to wynagrodzenie zasadnicze, które zależy od tzw. grupy zaszeregowania.

Każda z grup ma przypisany mnożnik, przez który mnoży się kwotę bazową. Kolejny składnik to dodatek stażowy i dodatek za stopień. Dochodzi też dodatek funkcyjny. Ponadto policjant może liczyć raz w roku na tzw. mundurówkę.

Ta zależy od stopnia i wynosi przeciętnie ok. 2 tys. złotych. Do tego dochodzi nagroda roczna "13". Funkcjonariusz dostaje też dodatek mieszkaniowy, gdy jest delegowany do pracy poza miejscem zamieszkania albo nie ma własnego lokum; to ok. 300 zł miesięcznie.

- Ci co mają własne mieszkania, raz w roku dostają pieniądze na malowanie - mówi Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Dodatkowo policjant dostaje też dopłatę do urlopu wypoczynkowego, jeden darmowy przejazd PKP, "kilometrówkę" za dojazdy z domu do pracy. W tym roku policjanci mieli podwyżkę sięgającą 150 - 200 złotych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze (51)

Wszystkie komentarze (51) forum.gp24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GP24 poleca

Wideo