Żołnierze Powstania Warszawskiego w labiryncie podziemnego miasta

W 1. odcinku "Tajemnic Państwa Podziemnego" rekonstruujemy koszmarny świat warszawskich kanałów oraz badamy techniki, których używali powstańcy, by przetrwać pod ziemią. Obejrzyj go lub przejdź do pełnego wydania Powstania Warszawskiego.

Obejrzyj wszystkie odcinki
Zwiń
Obejrzyj wideo
Praca dzieci w modelingu i reklamie

Praca dzieci w modelingu i reklamie

(mm)

Głos Pomorza

Aktualizacja:

Głos Pomorza

W Polsce istnieje wiele agencji reklamowych, które organizują castingi dla dzieci. Ich organizatorzy szukają dzieci zdyscyplinowanych i potrafiących

W Polsce istnieje wiele agencji reklamowych, które organizują castingi dla dzieci. Ich organizatorzy szukają dzieci zdyscyplinowanych i potrafiących pracować z dorosłymi. ©sxc.hu

Nie tylko dorośli robią międzynarodowe kariery. Świat showbiznesu kocha także maluchy, ale jest także wymagający. Modeling to ciężka praca. Dzieciaki na tym interesie potrafią zarobić jednak ogromne kwoty.
W Polsce istnieje wiele agencji reklamowych, które organizują castingi dla dzieci. Ich organizatorzy szukają dzieci zdyscyplinowanych i potrafiących

W Polsce istnieje wiele agencji reklamowych, które organizują castingi dla dzieci. Ich organizatorzy szukają dzieci zdyscyplinowanych i potrafiących pracować z dorosłymi. ©sxc.hu

Plebiscyt Mała Miss i Mister cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Codziennie nasi czytelnicy dziesiątki tysięcy razy przeglądają w naszym serwisie internetowym wszystkie zdjęcia maluchów biorących udział w zabawie. Samym kandydatom oglądanie zdjęć w internecie i naszej gazecie również sprawia ogromną przyjemność.

Podczas zgłaszania dzieci do naszej zabawy wielu rodziców nie ukrywało, że mają nadzieję, że ich pociechy zrobią karierę w modelingu czy show-biznesie.

Dziś nie jest to już tak trudne i niedostępne, jak kiedyś.

W Polsce istnieje wiele agencji reklamowych, które organizują castingi dla dzieci. Nie wszystkie działają w stolicy. Wiele z nich ma swoje siedziby na Pomorzu.

Do każdej z nich można zgłosić dziecko bez żadnych problemów. Często wystarczy wysłać zdjęcie.
Rodzice, którzy podejmą taką decyzję za swoje maluchy, muszą jednak liczyć się z tym, że nie jest to zabawa, a praca jak każda inna.

- Dzieci muszą umieć pracować z dorosłymi, obcymi dla siebie ludźmi. Ekipa w czasie sesji zdjęciowej jest duża. Oczywiście w czasie robienia zdjęć rodzice mogą być obok - mówi Sylwia Litwińska, założycielka agencji Mini Models z Sosnowca. - Często jednak sami z tego rezygnują, bo maluchy wstydzą się bardziej, gdy widzą bliskich na planie.

Maluchy, które chcą zdobyć okładki gazet lub występować w reklamach telewizyjnych, muszą być bardzo zdyscyplinowane.

- Przede wszystkim powinny reagować na wszystkie polecenia fotografa. Czasem muszą się uśmiechać na sygnał, innym razem mają pokazać, że bardzo smakuje im reklamowany produkt - dodaje Sylwia Litwińska. - Oczywiście muszą być grzeczne i ułożone.

W modelingu największą wagę przywiązuje się do wizerunku. Nie da się jednak jednoznacznie określić, które dzieci mają większą szansę na zrobienie kariery.

- Jeden zleceniodawca chciałby na przykład chłopca o delikatnej urodzie, z blond włosami, wyglądającym jak aniołek. Inny może chcieć do swojej reklamy malucha o urodzie łobuza - twierdzi założycielka agencji Mini Models.

Istotny jest też fakt, czy dziecko ma w sobie coś charakterystycznego.

- Czasem maluchy wstydzą się rówieśników, bo mają piegi. W modelingu to może być właśnie atut. Większość chłopców ma krótkie włosy, a czasem potrzebni są właśnie ci z dłuższymi, których jest znacznie mniej - dodaje Sylwia Litwińska.

A ile dziecko może na tym zarobić?

- Bardzo różnie. To zależy od marki, którą reklamuje. Na ogół od 500 złotych wzwyż. Niekiedy sumy sięgają nawet kilku tysięcy lub więcej za całą kampanię. Są też marki, które płacą bonami na zakupy do swoich sklepów - twierdzi założycielka agencji Mini Models.

Komentarze (5)

Wszystkie komentarze (5) forum.gp24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GP24 poleca

Wideo