Arka Gdynia - Drutex-Bytovia 0:2

Drutex-Bytovia pokonał dzisiaj w meczu sparingowym pierwszoligową Arkę Gdynia 2:0.

Na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni doszło do kontrolnej konfrontacji z udziałem pierwszoligowej Arki i drugoligowego Druteksu-Bytovii Bytów. Wyżej notowani gdynianie musieli uznać wyższość bytowian i przegrali 0:2 (0:1). Dla bytowskiego zespołu bramki zdobyli: Janusz Surdykowski (w przeszłości grał w barwach gdyńskiej Arki) i Jakub Bojas.

Trzeba zaznaczyć, że dla ekipy Pawła Janasa sparing był podsumowaniem zgrupowania, które odbywało się w Bytowie. Pierwsza połowa była wyrównana. Zarówno gdynianie i goście przeprowadzili po kilka ładnych akcji i dzięki temu udało się im stworzyć groźne sytuacje pod obiema bramkami. Dokładniejsi w swoich poczynaniach byli bytowianie. Swój instynkt strzelecki potwierdził Janusz Surdykowski, który uzyskał prowadzenie.

Po przerwie gdynianie zagrali z większą wiarą i to oni dyktowali warunki na boisku. Bytowianie świetnie się asekurowali w każdej formacji. Na twardo grających obrońców Druteksu-Bytovii gracze z Gdyni nie mieli sposobu. Gospodarze byli za mało zdecydowani. W kilku sytuacjach, kiedy należało już strzelać, szukali partnerów. Kontry bytowian były niebezpieczne. Arkowców dobił Jakub Bojas. Miejscowi starali się odmienić losy meczu, ale zabrakło im pomysłu. Dla bytowian był to już czwarty sparing. Ich bilans to 3 zwycięstwa i 1 remis. Teraz przed bytowską ekipą zagraniczne zgrupowanie w Turcji.

Drutex-Bytovia - I połowa: Oszmaniec, Wilczyński, Mazurkiewicz, Wróbel, Szewczyk, Cesarek, Michał Pietroń, Kryszak, Kazimierowicz, Michalski, Surdykowski; II połowa: Laskowski, Wróblewski, Kowalski, Niedzielski, Karwat, Marczak (75 Chojnacki), Pięta, Kajca, Hirsz, testowany młodzieżowiec Dominik Mucha (Polonia Środa Wielkopolska), Bojas.