Doświadczenie gwarantuje sukces

  Doświadczenie gwarantuje sukces

  Zbigniew Marecki zbigniew.marecki@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Logo firmy.

  Logo firmy.

  Prawdopodobnie jeszcze w tym roku Zakład Techniki Medycznej zakończy prace adaptacyjne w warsztatach przy ulicy Poniatowskiego.
  Logo firmy.

  Logo firmy.

  W przyszłości staną się jej siedzibą.

  Do 2005 roku Zakład Techniki Medycznej w Słupsku był firmą państwową. Funkcję organu założycielskiego wobec niego pełnił marszałek województwa, który wówczas uznał, że ta firma nie ma charakteru strategicznego i może być sprywatyzowana.

  - Wtedy zdecydowaliśmy się, aby działać na własną rękę - mówi Andrzej Łakomiec, prezes spółki, w której większość udziałów posiadają pracownicy ZTM.

  Teraz spółka działa w dwóch miejscach: w Wojewódzkiej Przychodni Dziecka i Matki przy ulicy Jana Pawła II oraz w budynku warsztatów przy ulicy Poniatowskiego. Te ostatnie właśnie są remontowane.
  - Zdajemy sobie sprawę, że w pewnym momencie będziemy musieli opuścić pomieszczenia zajmowane w przychodni przy ulicy Jana Pawła II. Dlatego postanowiliśmy przeprowadzić remont i adaptację naszych obecnych warsztatów, które na dziesięć rocznych rat wykupujemy od marszałka. Chcemy ten budynek, który nie był remontowany od lat osiemdziesiątych, przystosować do nowych potrzeb związanych z serwisowaniem nowoczesnych urządzeń medycznych - tłumaczy Łakomiec.

  Spółka zasięgiem swojego działania obejmuje głównie teren dawnego województwa słupskiego, ale także przyjmuje zlecenia z okolic Koszalina i Gdańska.

  - Mimo dużej konkurencji na rynku mamy sporo zleceń. To wymaga specjalistycznego przygotowania. Zamierzamy także rozwijać działalność handlową, bo rozmaici producenci sprzętu medycznego poszukują przedstawicieli, a my mamy duże doświadczenie na tym rynku - dodaje Łakomiec.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo