PeKaO SA łączy się z BPH

  PeKaO SA łączy się z BPH

  Łukasz Wójcik lukasz.wojcik@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  PeKaO SA łączy się z BPH
  Już za kilka dni część interesantów Banku Przemysłowo- Handlowego zostanie klientami PeKaO SA.
  PeKaO SA łączy się z BPH
  Petenci muszą się przygotować na zmiany numerów rachunków bankowy.

  W całym kraju jest prawie 500 placówek BPH, z czego trzy w regionie słupskim. Większość z nich, prawie 300 (m.in. w Słupsku), zostanie wchłoniętych przez PeKaO SA. Reszta oddziałów (m.in. w Ustce i Lęborku) będzie nadal funkcjonowało pod szyldem BPH.

  Podział BPH nastąpi z chwilą rejestracji przez sąd gospodarczy. Sąd ma wydać decyzję 30 listopada. Oznaczać to będzie, że formalnie podział nastąpi od 3 grudnia (od przyszłego poniedziałku).

  O tym gdzie zostanie przypisany klient banku po podziale BPH będzie decydowało miejsce otwarcia rachunku oszczędnościowo- rozliczeniowego lub bieżącego. Jeżeli dana placówka, w której klient zakładał konto zostanie przejęta przez PeKaO SA, wówczas i klient się tam znajdzie.

  Jeśli klient posiada więcej niż jeden rachunek, o przypisaniu do konkretnego banku zdecyduje data i miejsce zawarcia pierwszej umowy. Jeżeli klient BPH nie posiada rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego lub rachunku bieżącego, ale korzysta z innych produktów, kryterium przypisania do konkretnego banku stanowić będzie oddział, w którym zawarto umowę o ich prowadzeniu.

  A jakich zmian mogą spodziewać się klienci, którzy w przyszły poniedziałek staną się klientami nowego banku?
  - Generalnie wielkich zmian nie odczują - zapewnia Robert Moreń, rzecznik prasowy PeKaO SA. - Wszystkie podpisane umowy z BPH pozostaną ważne do ich wygaśnięcia. Bez zmian zostaną więc wszystkie usługi, stawki, prowizje i opłaty. Zmienią się natomiast nazwy produktów.

  Istotną zmianą dla przejętych klientów będzie jedynie nowy numer rachunków bankowych. Choć ta zmiana nie nastąpi od razu. PeKaO od stycznia do maja 2008 roku w poszczególnych nowych placówkach będzie wymieniało system informatyczny.

  To oznacza, że w pierwszej połowie przyszłego roku, przejęci klienci będą mieli zmieniane numery rachunków. Bank zapewnia, że ze starych numerów kont klienci będą mogli korzystać jeszcze przez około roku czasu.

  W regionie tylko placówka BPH w Słupsku zostanie przejęta przez PeKaO SA. Przedstawiciele banku zapewniają, że nie zostanie ona zlikwidowana.

  - Nie ma planów likwidowania jakiejkolwiek nowej placówki - wyjaśnia Robert Moreń, rzecznik prasowy PeKaO SA. - Przejęte zostały te oddziały, których rozmieszczenie nie będzie kolidować z dotychczasowymi placówkami banku PeKaO SA. Dlatego nie będzie likwidacji żadnych oddziałów albo cięć kadrowych.

  Oddziały w Ustce i Lęborku pozostaną pod szyldem BPH przynajmniej kilka miesięcy. Przejęciem tych oddziałów zainteresowany jest GE Money Bank. Na razie jednak nie są znane żadne szczegóły.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo