Komputer bezpieczny

  Komputer bezpieczny

  Mariusz Rodziewicz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  W służbowym komputerze przechowujemy często bardzo dużo ważnych danych. Można już się ubezpieczyć przed ich utratą.

  W służbowym komputerze przechowujemy często bardzo dużo ważnych danych. Można już się ubezpieczyć przed ich utratą.

  Tradycyjne archiwa odchodzą w przeszłość. Teraz niemal wszystkie najważniejsze dane dotyczące przedsiębiorstwa mieszczą się w komputerze.
  W służbowym komputerze przechowujemy często bardzo dużo ważnych danych. Można już się ubezpieczyć przed ich utratą.

  W służbowym komputerze przechowujemy często bardzo dużo ważnych danych. Można już się ubezpieczyć przed ich utratą.

  Jednak i te dane narażone są na niebezpieczeństwo. Można je jednak ubezpieczyć.

  Bez komputera wielu pracowników już nie jest sobie w stanie wyobrazić pracy. W końcu jest narzędziem, w którym przechowuje się harmonogramy, plany działań, księgowość, czy nawet produkty współczesnej firmy.

  Za jego pomocą bez problemu i nie marnując dużo czasu można przetwarzać dane np. nie kończące się rzędy liczb i na ich podstawie podejmować decyzje. A jest to bardzo ważne szczególnie w biznesie, gdzie przewagę konkurencyjną osiągną ci, którzy pierwsi odczytają i wykorzystają różne informacje.

  Zagrożenia dla komputera

  Fachowcy w dziedzinie informatyki jednak ostrzegają. Komputery - podobnie jak zwykłe archiwa - narażone są na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Nieszczęśliwy wypadek, czy nieuwaga pracownika może doprowadzić do tego, że w ciągu kilku sekund firma może stracić swoje wszystkie cenne dane. Ale nie tylko. Za ich utratą może stać przecież złośliwy wirtualny wirus, awaria, przepięcia w linii energetycznej - to tylko niektóre czynniki zagrażające komputerom i przechowywanym w nich zasobom.

  Wiele firm, zwłaszcza z sektora małych i średnich przedsiębiorstw lekceważy to zagrożenie ryzykując utratę ważnych danych. Konsekwencje mogą być jednak bardzo poważne i doprowadzić nawet do zachwiania przedsiębiorstwem.
  Można ubezpieczyć komputer

  Ucieczka od informatyki i komputera w biznesie nie wydaje się być realną perspektywą i właśnie dlatego fakt, że firmy nawet nie rozważają ubezpieczenia sprzętu elektronicznego może zadziwiać. Rekompensata strat może się okazać kluczowa dla dalszych losów firmy, jeżeli zajdzie jakieś nieoczekiwane zdarzenie.
  Potrzebę taką dostrzegają już firmy ubezpieczeniowe, oferując produkty dostosowane do potrzeb klienta, a przez to tańsze i bardziej interesujące.

  - Zdarzenia losowe, wynikłe z winy człowieka, jak i szczególnie niebezpieczne dla elektroniki zdarzenia o podłożu technicznym, mają miejsce częściej niż właścicielom firm się wydaje. Warto przewidzieć jakie zagrożenia mogą się pojawić i ubezpieczyć się od ich następstw - mówi Jerzy Bogaczyk z Biura Ubezpieczeń i Reasekuracji Concordia Polska TUW przekonując do ubezpieczania sprzętu elektronicznego. Są już produkty stworzone specjalnie w tym celu i daje klientowi duże możliwości wyboru najodpowiedniejszego wariantu

  Jeżeli więc np. podróżujemy ze sprzętem, możemy go ubezpieczyć od ryzyka szkód powstałych w podróży. Z kolei jeśli biuro mieści się w niebezpiecznej okolicy, możemy wybrać wariant ubezpieczenia od włamania i kradzieży, nie mówiąc już oczywiście o typowych zdarzeniach technicznych.

  Czy warto?

  Czy warto ubezpieczać sprzęt elektroniczny? Biorąc pod uwagę możliwy rachunek zysków i strat, na pewno tak. Zwłaszcza, że oferty firm ubezpieczeniowych są bardzo szerokie. Ubezpieczenie zagwarantuje odszkodowanie za następstwa technicznych perypetii, spalenia sprzętu, czy kradzieży na skutek włamania. Ciekawą opcję dla firmy może być również ubezpieczenie od skutków prowadzenia akcji ratowniczej w związku z zaistniałymi zdarzeniami losowymi.

  Pamiętając, że współczesne biuro można z powodzeniem zmieścić na twardym dysku komputera, rozważenie opcji ubezpieczenia sprzętu elektronicznego, na którym opierają się fundamenty większości współczesnych firm okazuje się być bardzo rozsądnym rozwiązaniem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo