Spłacać jedną ratę zamiast kilku

  Spłacać jedną ratę zamiast kilku

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Spłacać jedną ratę zamiast kilku
  Skonsolidowanie kredytów to doskonały pomysł dla osób już spłacających kilka rat kredytowych.
  Spłacać jedną ratę zamiast kilku
  Kredyt konsolidacyjny to instrument finansowy pozwalający na wyjście ze spirali zadłużenia. Kiedy zaczyna nam przeszkadzać liczba i wysokość spłacanych przez nas rat - warto rozważyć opcję konsolidacji, czyli połączenia ich w jeden kredyt, rozłożony na dłuższy okres spłaty. Jeśli się na to zdecydujemy - będziemy płacić jedną, niższą ratę i możemy uzyskać dodatkową gotówkę na bieżące wydatki. Konsolidacja to po prostu zamiana kilku pożyczek na jedną o ujednoliconych warunkach spłaty.

  Dla każdego

  Jesteśmy przyzwyczajeni do zabezpieczenia kredytu konsolidacyjnego lub refinansowania nieruchomością.
  Teraz standardem są oferty konsolidacji kredytów krótko- i średnioterminowych bez konieczności zabezpieczeń. Konsolidację bez zabezpieczenia na hipotece posiadają m.in. db kredyt, Euro Bank czy Kredyt Bank.

  - Rata kredytu może być niższa niż suma dotychczasowych rat, ponieważ kredyt na spłatę innych zadłużeń jest udzielany na nowych, często korzystniejszych warunkach. Poza tym jest rozłożony na dłuższy czas, a dodatkowo jego warunki określane są indywidualnie - wyjaśnia Michał Kuchta z db kredyt. - Co więcej zamiana kilku osobnych rat spłacanych w różnym terminie na jedną, płaconą na przykład zaraz po wypłacie, jest najzwyczajniej wygodna - pozwala uniknąć kosztów bankowych przelewów, czy wielokrotnych odwiedzin na poczcie.
  Gdy zabraknie gotówki

  Konsolidacja może także pomóc uniknąć kolejnego kredytu, gdy zaczyna brakować nam gotówki. Przykładowo, jeśli zdecydowaliśmy się finansować z kredytu remont mieszkania, a nagle okazuje się, że koszty materiałów i jego wykonania przekraczają poziom finansów, jakie uzyskaliśmy z banku na ten cel - konsolidacja pozwoli nam spłacić pierwszy kredyt oraz uzyskać dodatkową gotówkę, której potrzebujemy. Nie mamy zatem potrzeby zaciągania kolejnej pożyczki i spłacania dwóch osobnych rat.

  Bez zbędnych formalności

  Bez zabezpieczeń i poręczycieli kredyt konsolidacyjny można uzyskać w db kredyt. Przy jego pomocy możemy spłacić kredyty i pożyczki gotówkowe, samochodowe, ratalne, zadłużenie z tytułu kart kredytowych czy limitów w kontach osobistych. W db kredyt skonsolidować można już nawet jedną pożyczkę. Kredyt udzielany jest na okres od 3 do 72 miesięcy i może być zaciągnięty na większą kwotę niż suma spłacanych zobowiązań. Może z niego skorzystać osoba zarabiająca miesięcznie już nawet 450 zł brutto, pracująca na umowę o pracę, o dzieło czy na umowę zlecenie. Jego kwota maksymalna to 80 000 zł netto, a oprocentowanie zaczyna się już od 9,98 proc.

  W Euro Banku kredyt konsolidacyjny można zaciągnąć w kwotach od 2000 do 150 tys. zł na maksymalnie 8 lat, a do 20 tys. nie trzeba pokazywać zaświadczenia o zarobkach. Minimalne zarobki wynoszą 550 zł netto, a maksymalny czas spłaty - to 8 lat. Kredyt jest oprocentowany od 12-18 proc., a warunkiem jego udzielania jest terminowe opłacanie przynajmniej trzech pierwszych rat konsolidowanych kredytów.

  Kredyt konsolidacyjno-gotówkowy w Kredyt Banku udzielany jest maksymalnie na 10 lat. Jego minimalna kwota to 5 tys. zł, a maksymalna 100 tys. zł. Oprocentowanie jest zmienne i obecnie wynosi 16,65 proc.

  Aby skorzystać z konsolidacji w GE Money Banku trzeba zarabiać co najmniej 600 zł netto. Kredyt można zaciągnąć maksymalnie na 8 lat, a jego oprocentowanie waha się od 11 do 21 proc.


  ARTUR KOSTECKI
  artur.kostecki@gk24.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo