Nowy prezes w słupskiej spółce Sydkraft EC

  Nowy prezes w słupskiej spółce Sydkraft EC

  Zbigniew Marecki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Marek Bączkiewicz w siedzibie Sydkraft EC.

  Marek Bączkiewicz w siedzibie Sydkraft EC. ©Fot. Łukasz Capar

  Zmiana prezesa nie oznacza podniesienia opłat za ciepło - deklaruje Marek Bączkiewicz, nowy prezes ciepłowni miejskiej w Słupsku.
  Marek Bączkiewicz w siedzibie Sydkraft EC.

  Marek Bączkiewicz w siedzibie Sydkraft EC. ©Fot. Łukasz Capar


  Prezes nie szykuje wielkich zmian w spółce. - To dobra firma. Dobrze płaci pracownikom i dba o to, aby taryfy opłat za ciepło nie rosły zbyt szybko. W ciągu 8 lat taryfy wzrosły o 19,5 procenta, a inflacja o 35,87 procenta. Tę tendencję będziemy utrzymywać - zapowiada.

  Wyjaśnia, że odejście prezesa Bogdana Ryby oraz wybór nowego prezesa to nie jest sytuacja nagła i niezwykła.

  - Kontrakt z prezesem był podpisany na pięć lat. Nie został przedłużony. To się zdarza. Ze mną także podpisano umowę na 5 lat, choć chciałbym pracować w Słupsku dłużej - zdradza.

  Przyjście nowego prezesa nie będzie oznaczać renegocjacji bardzo korzystnego pakietu socjalnego, który wynegocjowali związkowcy przed prywatyzacją ciepłowni ze szwedzkim inwestorem.

  Marek Bączkiewicz

  Marek Bączkiewicz


  jest nowym prezesem spółki Sydkraft EC, do której należy słupska ciepłownia. Ma 55 lat. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Poznaniu. Pracował m.in. dla KGHM Polska Miedź i NKT Cables. Ostatnio prowadził działalność gospodarczą, w tym doradztwo.
  Ma trzech dorosłych synów. Z żoną chce się przenieść z Bielska-Białej na stałe do Słupska. Jak mówi, chciałby także wtopić się w życie naszej społeczności.  - Nie mam zamiaru walczyć z ludźmi, choć jest problem zbyt dużego zatrudnienia. Nadal będziemy zachęcać pracowników do odchodzenia ze spółki, proponując im pomoc finansową w rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej - zapowiada.

  Nie ukrywa, że w najbliższych latach dojdzie do redukcji zatrudnienia w firmie, w której obecnie pracuje około 180 osób.

  Nie ma natomiast wyznaczonej liczby, ilu ma zostać.

  Prezes Bączkiewicz chce się skupić na ograniczaniu kosztów - dążeniu do uzyskania tańszego paliwa, ograniczeniu emisji dwutlenku węgla oraz szukania zysków wynikających ze współpracy z partnerami zewnętrznymi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo