Brązowy medal Mistrzostw Pomorza dla Rookie Energa Geoida Słupsk

PW
Rookie Energa Geoida Słupsk z brązowym medalem MP
Rookie Energa Geoida Słupsk z brązowym medalem MP CzarniToWy
W Pruszczu Gdańskim odbył się Final-Six rozgrywek w kategorii U-10 M województwa pomorskiego. Brązowy medal zdobyli młodzi koszykarze Rookie Energa Geoida Słupsk.

Drużyna Energa Geoida Słupsk zajęła 3 miejsce w turnieju Mistrzostw Pomorza. Młodzi zawodnicy Czarnych zdobyli brązowe medale w najmłodszej kategorii rozgrywkowej Mistrzostw Województwa Pomorskiego organizowanych przez POZKosz w Gdańsku.

W pierwszym meczu turnieju podopieczni Roberta Jakubiaka pokonali Młode Lwy Gdańsk 58:33, a najwięcej punktów dla słupskiego zespołu zdobyli Antoni Gnyp 16 i Adam Panek 13.

W swoim drugim meczu turnieju (spotkaniu półfinałowym) - słupszczanie musieli uznać wyższość późniejszego triumfatora rozgrywek - drużyny TREFLA Sopot. Mecz zakończył się wynikiem 45:80, a najwięcej punktów zdobyli - Aleks Cesnauskis 14 i Miłosz Koniczuk 8.

W trzecim bezpośrednim meczu o medale, drużyna Energa Geoida Słupsk pokonała Gamę Starogard Gdański 48:30 zajmując 3 miejsce w generalnej klasyfikacji Mistrzostw Województwa U-10 M. W tym najważniejszym meczu sezonu najwięcej punktów zdobyli - Adam Panek 17 i Aleks Cesnauskis 10.

Gratulacje dla zawodników, trenera i rodziców, którzy licznie przybyli na zawody, dopingując swoje pociechy.