Bytovia Bytów wygrała z Aniołami i Pomorzem

res
Przy piłce Tomasz Ciemniewski.
Przy piłce Tomasz Ciemniewski. archiwum
Dwa mecze sparingowe rozegrał Drutex-Bytovia Bytów. Szkoleniowiec Waldemar Walkusz chciał zobaczyć, jak piłkarze walczą przez 90 minut.

W pierwszym spotkaniu lider Bałtyckiej III ligi pokonał Anioły Garczegorze (słupska klasa okręgowa) 6:1 (4:1). Gole dla bytowian zdobywali Nascimento - 3, Bryndal 2, Maciejewski. Drutex-Bytovia wystąpił w składzie: Wolski, Piechowski, Cierson, Król, Maciejewski, Rosiak, Bryndal, Kobiella, Stanios, Kapiszka, Nascimento.

W drugim spotkaniu bytowianie pokonali Pomorze Potęgowo (IV liga Pomorze) 1:0 (1:0). Gola z rzutu karnego w 44. minucie zdobył Jakub Gronowski. - Faulowany był Wojciech Pięta po rzucie wolnym - komentuje Waldemar Walkusz, szkoleniowiec Druteksu-Bytovii.

Skład gospodarzy: Oleszkiewicz, Wieczorek, Nawrocki, Szałek, Szmidke, Łapigrowski, Ciemniewski, Pietrzyk, Pięta, Syska (60 Rekowski), Gromowski. Pomorze zagrało w składzie: Skiba, Burak, Kaczmarek, Gapski, R. Ulanowski (60 Gałka), Patyk, M. Mikołajczyk, Staszczuk, Formela (75 Kublik), Jaskólski, D. Mikołajczyk. - Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem meczów w Bałtyckiej III lidze chciałem zobaczyć, jak zawodnicy radzą sobie przez 90 minut walki.

Jest jeszcze co poprawiać - komentował po spotkaniach Walkusz. W tym tygodniu do treningów powraca Mateusz Oszmaniec, podstawowy bramkarz Druteksu-Bytovii kontuzjowany w trakcie przygotowań do rundy wiosennej.