MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bytowski Drutex zwiększa zatrudnienie

Andrzej Gurba [email protected]
Bytowski Drutex zwiększa zatrudnienieNowa hala produkcyjna bytowskiego Druteksu.
Bytowski Drutex zwiększa zatrudnienieNowa hala produkcyjna bytowskiego Druteksu. Drutex
Na wiosnę powinna być gotowa nowa hala produkcyjna Europejskiego Centrum Stolarki w Bytowie, które buduje Drutex. Pracę znajdzie tu 700 osób.

Rozpoczęta z początkiem 2013 roku budowa Europejskiego Centrum Stolarki, to jedna z największych inwestycji w naszym regionie.

- Jesteśmy na finiszu inwestycji będącej krokiem milowym w rozwoju naszego przedsiębiorstwa. ECS oznacza nie tylko podwojenie potencjału produkcyjnego dla naszej firmy i rozszerzenie naszej oferty, ale również inwestycje w lokalny rynek pracy - mówi Leszek Gierszewski, prezes spółki Drutex.

Obecnie Drutex zatrudnia ponad 1840 osób i jest jednym z największych pracodawców w województwie pomorskim. Powstanie ECS pozwoli na zwiększenie zatrudnienia o około 700 osób. - To duża liczba biorąc pod uwagę poziom bezrobocia w gminie i województwie, a nawet liczbę ludności samego Bytowa. Jednocześnie jesteśmy firmą, która tworzy kulturę zatrudnienia i płac w naszym regionie, co z pewnością przekłada się na jakość pracy - oznajmia prezes Gierszewski.

Adam Leik, dyrektor do spraw marketingu w spółce Drutex mówi, że rekrutacja nowych pracowników jest już rozpoczęta. - Powoli zatrudniamy nowych ludzi, szkolimy ich i przygotowujemy do pracy w nowym obiekcie. Z pewnością jednak procesy rekrutacyjne ruszą pełną parą za około dwa, trzy miesiące, kiedy nowa hala będzie gotowa, a my rozpoczniemy produkcję pełną parą.

Leik dodaje, że nowa hala to przede wszystkim wzrost możliwości produkcyjnych w zakresie dotychczasowej oferty stolarki z PVC i rolet, a także okazja do tego, by wprowadzić nowe produkty. - W tym zakresie mamy już bardzo sprecyzowane plany. Planujemy uruchomić własną produkcję bram garażowych, które miałyby zasilić naszą ofertę, jak również hartownię szkła - informuje dyrektor Leik.

Podwojenie mocy produkcyjnych (dzięki ECS) wiąże się z większymi możliwościami w zakresie rozwijania eksportu.

- Będziemy w stanie nie tylko umacniać swoją obecność na dotychczasowych rynkach, ale również zdobywać nowe rynki zagraniczne, których do tej pory nie mogliśmy penetrować z uwagi na ograniczone zdolności produkcyjne. Dziś największymi rynkami eksportowymi są dla nas Niemcy, Włochy, Skandynawia i Francja. Coraz odważniej jednak oferujemy swoją stolarkę również na Białorusi (głównie za sprawą silnego udziału reeksportu). Sądzimy, że dynamika wzrostu na tych rynkach (dziś już dwu, a nawet trzycyfrowa) będzie jeszcze większa w 2014 roku. Już dziś bowiem obserwujemy rosnące zainteresowanie naszymi produktami wśród klientów zagranicznych, co pozwala nam z wielkim optymizmem patrzeć w przyszłość -twierdzi szef Druteksu.

Budowa ECS ma kosztować około 200 mln zł. - Obecnie realizujemy pierwszy etap inwestycji związany z powstaniem hali produkcyjnej o powierzchni około 28,5 tysiąca metrów kwadratowych. Dotychczasowe prace pochłonęły już ponad 80 mln zł i dotyczyły, poza budową samego obiektu, również budowy infrastruktury drogowej, zakupu nowoczesnych maszyn do produkcji. Przed nami jeszcze spore wydatki dotyczące również inwestycji we flotę transportową, ludzi, sprzęt. Jestem jednak przekonany, że dzięki takiej proinwestycyjnej polityce jesteśmy w stanie umacniać pozycję lidera w Europie - uważa prezes Gierszewski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza