Drutex-Bytovia Bytów i Gryf Słupsk rozegrały pierwsze mecze sparingowe

Karol Świdziński (w czerwonym dresie) wrócił po grze w Pomorzu Potęgowo do Gryfa Słupsk. Łukasz Capar
Szybko skończyła się przerwa dla piłkarzy z naszego regionu. Drutex-Bytovia Bytów i Gryf Słupsk rozegrały już pierwsze mecze sparingowe.

Drugoligowy Drutex-Bytova wygrał z rezerwami Lechii Gdańsk 5:0. Znakomitą formą strzelecką błysnął Robert Hirsz, który w drugiej połowie zaliczył hat-tricka. Trener Paweł Janas skorzystał z usług 22 piłkarzy.

Wśród nich byli między innymi nowi zawodnicy: obrońca Maciej Szewczyk (KS Polkowice), pomocnik Maciej Kazimierowicz (Błękitni Stargard Szczeciński), obrońca Sławomir Mazurkiewicz (Olimpia Grudziądz). Z wypożyczenia powrócił napastnik Jakub Bojas, który ostatnio grał w drugoligowej Legionovii Legionowo. Spotkanie na sztucznym boisku w Bytowie przebiegało pod dyktando drugoligowców.

Lechia II złożona była z młodych piłkarzy. Jedynie w pierwszej połowie gdańszczanie starali się zneutralizować poczynania gospodarzy. Potem dojrzalsi ligowcy rozpoczęli kanonadę.

- W poniedziałek, 20 stycznia, rozpoczynamy zgrupowanie w Bytowie od badań na szybkość i moc. Treningi będą odbywały się już dwa razy dziennie - stwierdził Adrian Stawski, II trener Druteksu-Bytovii.

Tymczasem młody Artur Wojach otrzymał zgodę na testy w trzecioligowej Gwardii Koszalin. Kolejny sparing Drutex-Bytovia rozegra w sobotę (25 stycznia) w Bytowie z pierwszoligową Olimpią Grudziądz.

Drutex-Bytovia - Lechia II Gdańsk 5:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Mateusz Michalski (34), 2:0 Michał Marczak (49), 3:0 Robert Hirsz (60), 4:0 Hirsz (74), 5:0 Hirsz (głową -76).

Drutex- Bytovia - I połowa: Oszmaniec, Wilczyński, Wróbel, Mazurkiewicz, Szewczyk, Cesarek, Michał Pietroń, Pięta, Michalski, Kazimierowicz, Surdykowski;

II połowa: Laskowski, Wróblewski, Kowalski, Niedzielski, Karwat, Kajca, Kryszak, Marczak, Balogun, Hirsz, Bojas.

Rozegrał swój mecz także Gryf Słupsk, który po udanej jesieni chce powalczyć o drugą pozycję w IV lidze premiowaną awansem do III ligi. Przegrał jednak z Gwardią Koszalin 0:2. Podopieczni trenera Tadeusza Żakiety zrewanżowali się tym samym słupszczanom za porażkę 0:2 w podobnym meczu przed miesiącem. Gola dla gości po dośrodkowaniu z prawej strony Japończyka Ryuki Kozawy zdobył testowany Artur Wojach. Potem dwie okazje miał Łukasz Stasiak. W 67 minucie w poprzeczkę po strzale z kilkunastu metrów trafił Adrian Telus. Pod koniec meczu błąd popełniła obrona gospodarzy, którą wymanewrował Przemysław Saliwon, ustalając wynik spotkania.

Do drużyny Gryfa powrócił Karol Świdziński (Pomorze Potęgowo). Testowani byli Bartłomiej Wyka (Rowokół Smołdzino) oraz Adrian Telus (Sława Sławno).

Gryf Słupsk - Gwardia Koszalin 0:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Artur Wojach (26), 0:2 Przemysław Saliwon (79) Gryf: Szuciło (69 Borysewicz), S. Schulz (46 Baranowski), Bobrowski (78 Kaczmarek), Jarowski (62 S.Schulz), K. Ulanowski (80 Bobrowski), Kozłowski (46 Janc), D. Mikulski (46 B. Stępień), Kaczmarek (46 Telus), K. Oblizajek (46 Nałęcz), Świdziński, Stasiak (46 Wyka).