Dużo medali TS Judo Gryf Słupsk

Turniej miał bardzo silna obsadę, starowało ponad 800 zawodników z Polski oraz reprezentacje Szwecji, Gruzji, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Litwy oraz Norwegii. TS Judo Gryf Słupsk
9 medali wywalczyli słupscy judocy w Międzynarodowym Turnieju judo ,,Baltic Cup" w Gdyni. Zawody mają rangę Pucharu Polski i startujący zdobywali punkty w rankingu Polskiego Związku Judo.

Zawodnicy TS Judo Gryf Słupski po raz kolejny potwierdzili, iż należą do czołówki najlepszych judoków w kraju. Dymitrij Janczylik (66 kg) stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii młodzika. Po kolejnej zmianie kategorii wagowej młody słupszczanin pokazał swoją moc i bardzo zdecydowanie wygrywał pojedynki. Szczególnie efektownie zakończył walkę finałową z zawodnikiem AZS AWF Warszawa Maksem Kadłubowskim.Walka trwała bardzo krótko.Janczylik wykonał swój ulubiony rzut harai-goshi.

Jego rywal upadł na plecy i sędzia ocenił tę technikę na ippon (koniec walki przed czasem).Bardzo dobrze w grupie młodzików zaprezentował się Mateusz Wyrzykowski( 73 kg),zdobywając brązowy medal.Wyrzykowski rozpoczął treningi judo w klubie Orzeł Kończewo i od roku trenuje Gryfie Słupsk.W turnieju stoczył 4 walki ( trzy wygrał) i pokazał ,że drzemie w nim duży potencjał sportowy.Mimo kontuzji walczył bardzo ambitnie i zasłużenie stanął na podium.

Na podium stanęły 4 judoczki ze Słupska :Oliwia Szycko, Kasia Hadziewicz, Kasia Mikołajczyk oraz Martyna Szaniawska. Bardzo blisko medalu była Marysia Orlikowska i Maria Musiałek. Nie zawiedli juniorzy młodsi. Brązowe medale wywalczyli Aleksander Plombon ( 66 kg) i Bartosz Szaniawski( 73 kg), którzy tym startem zakończyli tegoroczny sezon sportowy.

Dobrze walczył w kategorii juniorów Jakub Siedlikowski( 73 kg). Kuba stoczył 4 walki( 2 wygrane przed czasem) i tylko nieznacznie przegrał 2 pojedynki na punkty i ostatecznie został sklasyfikowany na 7 miejscu.

Wyniki słupskich judoków:

-dzieci
2. Oliwia Szycko (40 kg),Katarzyna Hadziewicz (63 kg)
3. Hubert Żuk ( 66 kg)
5. Maria Orlikowska ( 33 kg),Maria Musiałek( 39 kg),Andrzej Heimrath (55 kg)
7. Jakub Nieznalski(46 kg)
9. Karol Sobczyk (33 kg),Łukasz Bielawa (33 kg)

- młodzicy
1. Dymitrij Janczylik ( 66 kg)
3. Katarzyna Mikołajczyk (63 kg),Martyna Szaniawska ( 70 kg),Mateusz Wyrzykowski ( 73 kg)
9. Gniewko Gawrych ( 46 kg),Jakub Orlikowski (55 kg)

- juniorzy młodsi
3. Aleksander Plombon( 66 kg),Bartosz Szaniawski (73 kg)

juniorzy:
- 7. Jakub Siedlikowski ( 73 kg)
Duże wyróżnienie spotkało D.Janczylika oraz G. Gawrycha ,którzy otrzymali powołanie do reprezentacji woj.Pomorskiego na Drużynowe Mistrzostwa Polski młodzików.