Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Elewi z Ustki zakończyli szkolenie

Zbigniew Marecki
We wtorek ( 29 kwietnia) na uroczystej zbiórce kmdr Robert Kozacki,  komendant Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce pożegnał pierwszy tegoroczny turnus służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych .
We wtorek ( 29 kwietnia) na uroczystej zbiórce kmdr Robert Kozacki, komendant Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce pożegnał pierwszy tegoroczny turnus służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych . Fot. CSMW
We wtorek ( 29 kwietnia) na uroczystej zbiórce kmdr Robert Kozacki, komendant Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce pożegnał pierwszy tegoroczny turnus służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych .

Po czterech miesiącach szkolenia 201 marynarzy - elewów zdało pozytywnie egzaminy specjalistyczne, co umożliwiło im podpisanie kontraktów do Narodowych Sił Rezerwowych.
Podczas zbiórki kmdr Kozacki podziękował elewom za dotychczasową służbę i wysiłek włożony w proces szkolenia. Tych, którzy uzyskali najlepsze wyniki w szkoleniu wyróżnił listami gratulacyjnymi i nagrodami pieniężnymi. Jednocześnie komendant życzył wszystkim bezpiecznych powrotów do domu oraz sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.
Ochotnicy rozpoczęli służbę przygotowawczą na początku stycznia, jako kandydaci do Narodowych Sił Rezerwowych. Po miesiącu złożyli przysięgę wojskową, po czym przez kolejne dwa miesiące kontynuowali proces szkolenia podstawowego, aby dokładnie poznać podstawy wojskowego rzemiosła. Wszyscy, bez wyjątku, przeszli przez ćwiczenia ze szkolenia ogniowego i taktycznego, terenoznawstwa i łączności, wychowania fizycznego, szkolenia medycznego, regulaminów, szkolenia inżynieryjno-saperskiego i obrony przed bronią masowego rażenia. Ćwiczyli Strzelanie z kbkAK w różnych warunkach, zakładanie odzieży ochronnej, składanie i rozkładanie broni na czas, pokonywanie taktycznego toru przeszkód, poznawali budowę i przeznaczenie min, posługiwanie się busolą i środkami łączności czy zakładanie opatrunków na rany postrzałowe. To tylko niektóre umiejętności, które nabyli podczas szkolenia, przez pierwsze 3 miesiące zakończone złożeniem praktycznego egzaminu.
Po egzaminie ze szkolenia podstawowego weszli w fazę szkolenia specjalistycznego, które obejmowało specjalności wojskowe z obsługi między innymi: armaty przeciwlotniczej, sprzętu do likwidacji skażeń, urządzeń sygnalizacyjnych, torped i okrętowych wyrzutni okrętowych, systemów wodno-paliwowych i powietrznych czy min, trałów i bomb głębinowych - w sumie 16 specjalności wojskowych.
Po zdaniu egzaminu końcowego w specjalności wojskowej elewi podpisali kontrakty oraz otrzymali przydziały kryzysowe w jednostkach wojskowych Marynarki Wojennej oraz Wojsk Lądowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza