Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze z Zabrza zasłużenie przegrali z zespołem z Radomia  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze z Zabrza zasłużenie przegrali z zespołem z Radomia Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W rozegranym w niedzielę 23 lipca meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał z Radomiakiem Radom 0:2. Goście obydwa gole zdobyli po przerwie po fatalnych błędach bramkarza zabrzan Daniela Bielicy. Zobaczcie zdjęcia z meczu Górnik - Radomiak.

Kiepski początek sezonu zabrzan

Pierwszy mecz nowego sezonu rozgrywany w Zabrzu nie był porywającym widowiskiem. Piłkarze Górnika ciągle czuli chyba w kościach zmęczenie po zgrupowaniu w austriackich Alpach i zagrali słabo mając duże kłopoty z wypracowaniem sobie jakiejkolwiek sytuacji.

Do przerwy na boisku dużo było walki, ale mało składnych akcji. Zabrzanie nie stworzyli sobie w I połowie żadnej dobrej okazji. Radomianie próbowali strzelać z dystansu, lecz groźne uderzenia Brazylijczyka Raphaela Rossiego i Portugalczyka Ediego Semedo były minimalnie niecelne. Jedyny strzał w światło bramki oddal w tej odsłonie Grek Christos Dionis, lecz z jego obroną poradził sobie Daniel Bielica.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GÓRNIK - RADOMIAK

Fatalne błędy Bielicy

Kiepski początek zabrzan to było jednak nic przy tym co wydarzyło się po zmianie stron. W odstępie kilku minut dwa fatalne błędy popełnił Bielica i radomianie bezlitośnie je wykorzystali. Na listę strzelców po stronie Radomiaka wpisali się piłkarze, którzy latem wzmocnili klub, notując swoje debiutanckie trafienia w nowych barwach.

Najpierw bramkarz Górnika nie zdołał utrzymać piłki w rękach po lekkim strzale Dawida Abramowicza i Pedro Henrique z bliska wepchnął piłkę do siatki. Później Bielica zaczął kiwać się we własnym polu karnym i stracił ją na rzecz brazylijskiego napastnika, a Rafał Wolski głową skierował ją do pustej bramki.

Zabrzanie mogli strzelić honorową bramkę w końcówce. Po centrze Roberta Dadoka świetną okazję miał Lukas Podolski. Były mistrz świata chybił jednak celu z 6 m i Górnik zakończył ten mecz bez celnego uderzenia.

Górnik Zabrze - Radomiak 0:2 (0:0)

Bramki 0:1 Pedro Henrique (60), 0:2 Rafał Wolski (65)