II liga kobiet - lider ograł gryfitki

Mecz Gryf Słupsk : Gryf Szczecin (archiwum)
Mecz Gryf Słupsk : Gryf Szczecin (archiwum) Fot. Łukasz Capar
Piłkarki z Sianowa są bliżej pierwszej ligi po wygranym meczu ze słupskimi gryfitkami 8:3. To był szlagier pierwszej rundy w II lidze piłki nożnej kobiet.

Już początek spotkania przesądził sprawę na korzyść gospodyń, które po kapitalnych akcjach prowadziły 3:0. Stało się tak już po trzynastu minutach gry. Po przerwie nastąpiło krótkie przebudzenie w słupskich szeregach. Gryf 95 zdobył trzy bramki. Przy wyniku 5:3 dla Victorii słupszczanki miały jeszcze trzy wyborne okazje, by doprowadzić do remisu. Potem w ostatnich dwudziestu minutach spotkania gospodynie ponownie przejęły inicjatywę.

- To były dwa światy, gdy się porówna pierwszą i drugą połowę - tak powiedział po meczu Krzysztof Waszkiewicz, trener Gryfa 95 Słupsk.
- Katastrofalnie zaprezentowała się defensywa. Trudno się wypowiadać po spotkaniu, w którym traci się bramki we frajerski sposób. Za dużo mieliśmy słabych punktów. Jestem pod wrażeniem wspaniałej gry sianowskiego zespołu, który pokazał siłę ataku.
UKS Victoria SP 2 Sianów - Gryf 95 Słupsk 8:3 (5:0).
Bramki: 1:0 Kryściak (3), 2:0 Grzelak (4), 3:0 Grzelak (13), 4:0 Grzelak (19), 5:0 Krauze (34), 5:1 Spilkowska (rzut karny - 57), 5:2 Spilkowska (64), 5:3 Landwójtowicz (65), 6:3 Grzelak (74), 7:3 Krauze (81), 8:3 Grzelak (87).
Gryf 95: Gumbis, Michalska, Bielecka, Łyszyk, Hubka, Grabowska (46 Chylewska), Górska, Sidorowicz, Spilkowska, Choma, Landwójtowicz.
W innym meczu Gryf II pokonał Juvenię 2:0 (0:0).