IV liga. Energa Gryf Słupsk - AS Kolbudy 3:0 [ZDJĘCIA]

Krzysztof Głowinkowski
Piłkarze Gryfa pewnie pokonali przedostatni w tabeli AS Kolbudy.
Piłkarze Gryfa pewnie pokonali przedostatni w tabeli AS Kolbudy. Krzysztof Głowinkowski
Piłkarze Gryfa Słupsk zrobili kolejny krok w stronę awansu do III ligi. Na stadionie przy ul. Zielonej pewnie pokonali AS Kolbudy 3:0. Był to siódmy mecz z rzędu bez porażki.

Plan na to spotkanie mógł być tylko jeden, wygrać i dopisać kolejne trzy punkty do ligowych zdobyczy. Piłkarze Gryfa od początku spotkania zdominowali niżej notowanego rywala. Przez 90 minut kontrolowali przebieg spotkania.

Pierwsza bramka padła w 32 minucie po mocno kuriozalnym golu samobójczym. Słupszczanie stwarzali kolejne sytuacje bramkowe, czego efektem był drugi gol. Z rzutu rożnego dośrodkował Zieliński, wybita przez obrońców piłka trafiła do Łyszyka, który strzałem z kilkunastu metrów dał prowadzenie 2:0. Była 43 minuta.

Druga połowa spotkania w dalszym ciągu przebiegała po myśli trenera Krzysztofa Mullera. w 71 minucie na listę strzelców wpisał się Wiktor Ciechański, który ustalił wynik spotkania.

W sobotę swoje mecze rozegrali również Bałtyk Gdynia i Jaguar Gdańsk. Gdynianie niespodziewanie przegrali Suprą Kwidzyn 1:2. Natomiast Jaguar Gdańsk dość szczęśliwie pokonał Pogoń Lębork 2:1, strzelając gola z rzutu karnego w 92 minucie spotkania.

Gryf obronił pozycję lidera IV ligi. Otwiera ligową tabelę z 54 punktami. Drugi jest Jaguar Gdańsk (52 pkt), trzeci Bałtyk Gdynia (48 pkt). Słupszczanie w 24. kolejce zagrają na wyjeździe z Radunią II Stężyca. Spotkanie zaplanowano na 13 kwietnia (godzina 11).