Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak nie dać złapać się w sieci i nie zostać smombie? Słupscy policjanci o cyberpułapkach

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Słupscy policjanci realizują projekt edukacyjny „Bezpieczny nastolatek w świecie cyfrowym”
Słupscy policjanci realizują projekt edukacyjny „Bezpieczny nastolatek w świecie cyfrowym” Policja Słupsk
W ramach projektu edukacyjnego „Bezpieczny nastolatek w świecie cyfrowym” słupscy policjanci prowadzą spotkania z uczniami klas VIII.

- Słupscy policjanci realizują projekt edukacyjny „Bezpieczny nastolatek w świecie cyfrowym”, który pilotażowo wprowadziła Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku. Jest on skierowany do uczniów wybranych klas VIII szkół podstawowych, a głównym celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości młodych ludzi w kwestiach ich funkcjonowania w cyberprzestrzeni – informuje mł. asp. Jakub Bagiński, oficer prasowy słupskiej policji.

Projekt edukacyjny jest realizowany w roku szkolnym 2023/2024. W związku z tym policjanci prowadzą spotkania edukacyjno-profilaktyczne, podczas których informują uczniów o konkursie na spot edukacyjny pod hasłem „Bezpieczny nastolatek w świecie cyfrowym”.

- Takie spotkanie przeprowadziła w Szkole Podstawowej nr 8 w Słupsku policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną. Asp. Kamila Koszałka wspólnie z uczniami klas VIII wyliczała wady i zalety funkcjonowania w cyberprzestrzeni - relacjonuje Jakub Bagiński. - Uczestniczącej w spotkaniu młodzieży zdecydowanie łatwiej było wymienić pozytywne aspekty korzystania z internetu, a wskazanie konkretnych zagrożeń wymagało od nich głębszego zastanowienia. Jednak to właśnie one podlegały szczegółowej analizie i to głównie na nich skupiła się policjantka. Wyjaśniła uczniom, czym jest cyberprzemoc, cyberprzestępstwo, phishing, sexting, hejt i określenie smombie, czyli neologizm powstały z połączenia nazw smartfon i zombie, określający osobę, która idąc ulicą jest tak pochłonięta tym, co widzi na ekranie smartfona, że nie zwraca uwagi na otoczenie, a także kiedy zachowanie młodego człowieka może doprowadzić do konfliktu z prawem i mieć wpływ na jego przyszłość.

Na koniec asp. Kamila Koszałka przekazała adresy i numery telefonów instytucji udzielających młodym ludziom pomocy i wsparcia w sytuacjach kryzysowych. W związku z realizowanym projektem każdy uczeń otrzymał upominek w postaci podstawki na smartfona oraz ładowarki USB.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza