MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Judo: Udane starty młodych gryfitów

Rafał Szymański
Słupscy zawodnicy w Bydgoszczy. Od lewej stoją: Gabriela Mikołajczyk, Roman Błoński i Rafał Błoński. Fot. Archiwum Gryfa-3 Słupsk
Czterech młodych judoków Gryfa-3 Słupsk uzyskało awans do Pucharu Polski ogólnopolskiego turnieju kwalifikacyjnego juniorów i juniorek. Eliminacje odbyły się w Jezierzycach.

Walczyło 158 zawodników z 4 województw.

Na wyróżnienie zasługuje postawa Arkadiusza Kaziora, który po zmianie kategorii wagowej (do 60 kg) wygrał 5 walk i w finale pokonał przez efektowny rzut Nicolasa Hejnowskiego z Olimpii Grudziądz. Słupszczanin był pierwszy. Na najwyższym stopniu podium stanął również inny gryfita Rafał Błoński, który w wadze do 46 kg wygrał wszystkie walki przed czasem.

Do finałów ogólnopolskich, które odbędą się w Łodzi, zakwalifikował się również Roman Błoński, który w wadze do 73 kg wywalczył 3 miejsce. W grupie dziewcząt najlepiej poszło młodziczce Gabrieli Mikołajczyk. W wadze 48 kg, wygrywając 3 walki, zajęła drugie miejsce. Wcześniej gryfici startowali w Bydgoszczy w mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Sportu Gwardia.

W turnieju, który miał bardzo silną obsadę (startowało 164 zawodników z Polski, Niemiec, Estonii, Białorusi oraz Czech), najlepiej wypadli do 48 kg Gabriela Mikołajczyk oraz Rafał Błoński w wadze do 50 kg, zajmując 2. miejsca. Na podium stanął też Roman Błoński, który w wadze do 73 kg wywalczył brązowy medal.