Klasa okręgowa: Kolejne wysokie zwycięstwo Sparty Sycewice [ZDJĘCIA]

Kolejne wysokie zwycięstwo Sparty Sycewice
Kolejne wysokie zwycięstwo Sparty Sycewice Łukasz Capar
W spotkaniu słupskiej klasy okręgowej, Sparta Sycewice wygrała z Wybrzeżem Objazda 9:1. Z kolei w Biesowicach Echo zremisowało z KS Gryfem Słupsk.

Pomimo, że goście przyjechali w “9” do Sycewic, podjęli rękawice z liderem i walczyli bardzo dzielnie, nawet strzelając pod koniec meczu bramkę po akcji Przemysława Cyrankowskiego. W 53. minucie podyktowany był rzut karny za faul na Kopcińskim, ale okazji nie wykorzystał Skierka, bramkarz Wybrzeża obronił. W 62. minucie Klawikowski strzelił bramkę z przewrotki, ale był na spalonym. Pierwsza bramka padła po prostopadłym podaniu Bobrowskiego i sytuacji sam na sam. W 12. minucie Wybrzeże miało okazję, ale przytomnie zachował się Libigocki. Pozostałe bramki padały po składnych akcjach. Kilka asyst zaliczył Klawikowski.

W Biesowicach od pierwszej minuty inicjatywa należała do młodych słupszczan. Gospodarze nastawieni byli na defensywę i grę długimi podaniami na czołowego strzelca ligi Sebastiana Marszałka. W 17. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Nikodem Ciechański, jednak piłka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką. Kolejną okazję na strzelenie bramki słupszczanie mieli w 27. minucie, jednak Adam Świdroń źle przyjął piłkę i obrońcy Echa zażegnali niebezpieczeństwo. Jedyną okazję biesowiczanie mieli w 38 minucie, kiedy Sebastian Marszałek wymanewrował trzech słupskich obrońców, jednak oddał zbyt lekki strzał, żeby pokonać Marcina Petrusa. W 47. minucie z rzutu wolnego uderzył Mateusz Barszcz, jednak piłka trafiła w poprzeczkę. Kolejną znakomitą okazję przyjezdni mieli w 73. minucie kiedy z rzutu wolnego dośrodkował Mateusz Barszcz, a Eryk Kępski nie trafił w piłkę mając przed sobą tylko bramkarza. W odpowiedzi w 78. minucie z rzutu wolnego uderzał Sebastian Marszałek, jednak jego strzał słupski golkiper zdołał wybić na rzut rożny. Ostatnią okazję do strzelenia zwycięskiej bramki miał w 88. minucie Kacper Grabarczyk, jednak jego strzał zdołał zablokować obrońca Echa.

Sparta Sycewice - Wybrzeże Objazda 9:1 (4:0)
Bramki: 1:0 Damian Kopciński (8), 2:0 Łukasz Skierka (28), 3:0 Kopciński (32), 4:0 Kopciński (42), 5:0 Skierka (49), 6:0 Kosiński (70), 7:0 Skierka (72), 8:0 Skierka (81), 9:0 Łukasz Czubak (85), 9:1 Przemysław Cyrankowski (88)

Sparta: Libigocki - Cudziło, Michalak (46 Solczak), Bobrowski, Giersz, Skierka, Klawikowski, Kopciński (62 Ł.Czubak), Budzyński, Kiełczykowski, Kosiński.Wybrzeże: Dworak - Mączkowiak, P.Cyrankowski, Dynysiuk, Blank, Rabenda, Stramek, Piszczek, Duda.

Echo Biesowice - KS Gryf Słupsk 0:0
Echo: Kottlenga - Kacprzak (78 Kołwzan), Dembiński, Kozicki, Piasecki, Paszotka Lipiński, K.Zeszutek, Kaczmarczyk, Justka (78 Kaca), K.Wasilewski (81 Pruszak), Marszałek.KS Gryf: M. Petrus - Olszewski, Kępski, Wólczyński, Barszcz, Kowalik, Kalinowski, Kozub, N.Ciechański, Świdroń (65 Grabarczyk), W.Ciechański.

W pozostałych spotkaniach: Start Miastko - Czarni Czarne 2:2, KS Włynkówko - Zawisza Borzytuchom 1:2, Barton Barcino - Bytovia II Bytów 0:1, MKS Debrzno - Myśliwiec Tuchomie 2:3, Chrobry Charbrowo - Leśnik 3:2, Jantaria Pobłocie - Sokół Wyczechy 3:5. Lipniczanka Lipnica - Piast Człuchów, Kaszubia Studzienice - GTS Czarna Dąbrówka - mecze przełożone.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia