Koszykarze Energa MJMS Słupsk przegrali walkę o finał. Zwyciężyła drużyna z Gliwic [ZDJĘCIA]

Magdalena Olechnowicz
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U 19
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U 19 Łukasz Capar
Niestety, w trzecim dniu półfinału Młodzieżowych Mistrzostw Polski U 19 w koszykówce męskiej w Słupsku, Energa MJMS Słupsk przegrała z GTK Gliwice 59:94. To oznacza brak awansu do finału, ale i tak daje miejsce w czołówce krajowej w tej kategorii.

To był weekend pod znakiem sportowych emocji w hali przy ul. Banacha w Słupsku. Przez trzy dni rozegrano sześć spotkań w ramach turnieju półfinałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii U 19 mężczyzn. Mimo, że koszykarze Energa MJMS Słupsk zostawili serce na parkiecie, w niedzielę przeciwnicy byli lepsi.

Energa MJMS Słupsk przegrała ze zdecydowanie mocniejszym przeciwnikiem GTK Gliwice 59:94.

A to oznacza brak awansu do finału, ale i tak daje miejsce w czołówce krajowej w tej kategorii.

Kolejność półfinału w Słupsku:

1. GTK, 2. AZS Poznań, 3. MJMS Energa Słupsk, 4. Start Lublin.

Do finału awansowały dwie pierwsze drużyny.

Najlepiej punktującymi zawodnikami w słupskim zespole byli Jan Pluta (16) i Nikodem Oleksy (15). Po 9 punktów zdobyli Filip Giec i Jakub Wasilewski, 4 punkty dorzucił Kacper Kozłowicz, po trzy Maciej Olechnowicz i Mateusz Magiński. Zagrali także Michał Kozioł, Maciej Orzechowski i Paweł Stanisławski. Trenerem drużyny jest Mirosław Lisztwan, a asystentem Daniel Orzechowski.