Koszykówka: w I lidze regionalnej Hit wygrał z SMS 81:59

Karolina Szlachta (nr.7), kapitan i rozgrywająca, poprowadziła Hit do zwycięstwa. Fot. Krzysztof Tomasik
Tylko przebieg pierwszej kwarty mógł wprawić w osłupienie kibiców w Kobylnicy. Gdy Hit wszedł w rytm gry, szybko pozbawił złudzeń rywalki.

Tabela

Tabela

1. Hit Kobylnica 1 2 81:59
2. Kusy Szczecin 1 2 72:70
3. KSKK Koszalin 1 1 70:72
4. ZSMS Bydgoszcz 1 1 59:81

Przedmeczowe dywagacje o silnym składzie Hitu bardzo szybko zostały zweryfikowane przez bydgoszczanki. Stremowane inauguracją gospodynie popełniły kilka strat, a gościom weszły trzy rzuty za trzy punkty. Po pięciu minutach było 5:12. Zanim kobylniczanki pozbierały się, zapomniały o błędach i rozpoczęły normalną, na swoim poziomie grę, skończyła się pierwsza odsłona.

Na szczęście mecz trwał jeszcze trzy kwarty i w nich podopieczne Roberta Pietrasia w końcu zaczęły grać w normalnym rytmie. Karolina Szlachta, kapitan zespołu, swoim opanowaniem wniosła bezcenny w tym momencie spokój, kobylniczanki zagrały pressingiem.

Rozgrywać zaczęła także Piętka i w końcu kontry bydgoszczanek zostały zatrzymane. W 16. minucie gospodynie wyszły na prowadzenie 24:23 i od tego momentu systematycznie je powiększały. W trzeciej kwarcie mieliśmy festiwal umiejętności Szlachty. Zdobyła w niej osiem punktów, miała pięć przechwytów. To pomogło już zbudować coraz większą przewagę dochodzącą momentami do 27 punktów. W 36. minucie było 80:53 i Pietraś wpuścił na boisko młodsze zawodniczki i te, które do tej pory jeszcze nie grały.

Hit Kobylnica - ZSMS Bydgoszcz 81:59 (12:18, 22:11, 27:14, 20:16).
Hit: Szlachta 19, Baryło 13, Jóźwiak 12, Paszowska 9 (1x3), Golemska 9, Saidowska 8, Zielińska 4, Piętka 3, Marszk 2, Wichłacz 2, Bejmert 0, Dumkiewicz 0.
W innym meczu I ligi regionalnej KSKK Koszalin - Kusy Szczecin 70:72.