Dzieje się w weekend. Informator kulturalny (wideo)

  Dzieje się w weekend. Informator kulturalny (wideo)

  RED

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Oto najważniejsze wydarzenia, jakie odbędą się w Słupsku i regionie.
  Operetka na estradzie

  „Księżniczkę czardasza”, najlepszą i najpopularniejszą operetkę Emmericha Kalmana, zobaczymy w piątek i sobotę w filharmonii. Dzieło zaprezentowane będzie w wersji koncertowej. Zaśpiewają: Anita Urban - mezzosopran, Szymon Rona - tenor, Marta Ustyniak - sopran i Jakub Zarębski - bas. Orkiestrą Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica dyrygować będzie Maciej Wierzchoń. Początek w piątek o godz. 19, w sobotę o godz. 18, bilety kosztują 50 i 40 zł.

  Hity z dziecięcych filmów

  Animowany film „Trolle” stał się pretekstem do opracowania nowego programu z udziałem orkiestry filharmonii pod batutą Bohdana Jarmołowicza. Niedzielny koncert poświęcony będzie muzyce ilustracyjnej, która naśladuje dźwięki otaczającego świata. Poza utworami z „Trolli” usłyszymy również piosenki z filmu „Kraina lodu” oraz kompozycje powstałe przed laty. Solistką będzie wokalistka Ola Cybula. Początek o godz. 12, bilety: 20 i 15 zł.

  Galimatias z Kapturkiem

  Bajkę o Czerwonym Kapturku zobaczą w sobotę o godz. 11 dzieci w teatrze Tęcza. Spektakl opatrzony jest jednak podtytułem „bajkowy galimatias”, bowiem wiele rzeczy się tam pomieszało. Aktorzy zapominają, co mają grać. Niezbędna jest pomoc dzieci. Bilety: 18 i 15 zł.

  Śpiew i taniec o miłości

  W Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy w sobotę o godz. 18 zobaczyć będzie można muzyczno-taneczny spektakl „O miłości prawie wszystko”. W wykonaniu solistów usłyszymy arie i duety operetkowe i musicalowe. Natomiast towarzysząca im para baletowa zaprezentuje pokaz walca, tanga, polki i wielu innych tańców. Bilety: 30 zł (pojedynczy), 50 zł (podwójny).

  Poezja po polsku

  Najpiękniejsze wiersze najlepszych polskich poetów usłyszeć będzie można w sobotę o godz. 19 w teatrze Rondo. Podczas Spotkania z Poezją obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Na scenie zobaczymy aktorów i przyjaciół Ronda. Bilety: 5 zł.

  Koty w MAK-u

  W Miejscu Animacji Kultury Miejskiej Biblioteki Publicznej w piątek od godz. 9.30 świętowany będzie Światowy Dzień Kota. Z tej okazji odbędą się tam „Dzień z książką i kotem na kolanach” oraz 20. edycja Kuchni Społecznej. W programie porady weterynarza, prelekcje, film, uczta wege, zbiórka karmy, a wszystko w obecności puszystych pupili. Wstęp wolny.

  Idź i graj

  W Miejscu Animacji Kultury Miejskiej Biblioteki Publicznej w piątek o godz. 16 mogą się pojawić miłośnicy gier planszowych. Podczas akcji „Niech plansze pójdą w ruch” młodsi i starsi będą mogli pograć m.in. w gry edukacyjne, strategiczne i historyczne. Wstęp wolny.

  Muzycznie w Dom Ówce

  W piątek o godz. 21 podczas imprezy Don’t break my heart w Dom Ówce będzie się można pobawić przy muzyce oldskool, disco, funky, breaks i electro. Wejściówki: 10, 5 zł. W sobotę o godz. 20 podczas Święta piwa Łukasz Rokicki poprowadzi krótki wykład na temat funkcjonowania browaru. Zagra trójmiejski Common Tones. Muzyka zespołu korzenie ma w jazzie, ale czerpie też z bluesa, muzyki poważnej i world music. Wejściówki: 10, 5 zł.

  Metalowy Motor

  Zenek i Srogo zagrają w piątek o godz. 20 w Motor Rock Pubie w ramach Karwa Piarbole Tour 2017. Zenek to solowy projekt wokalisty zespołu Kabanos. Muzyka Srogo oparta jest o ciężkie, brudne brzmienie gitar, core’ową sekcję i melodyjny, choć agresywny wokal. Wejściówki: 30 zł.

  Karnawałowo w Duo Cafe


  W piątek o godz.21 w klubie Duo Cafe wystąpi Anna Muller. Tym razem na scenie towarzyszyć jej będzie ojciec - Janusz Muller. Wejściówki: 10, 5 zł. W sobotę o godz. 21 rozpocznie się tam bal karnawałowy. O dobrą zabawę przy największych polskich i światowych hitach zadba DJ Olek. Wejściówki: 5 zł, przebrani - wstęp wolny. Anna Muller wystąpi również w niedzielę o godz. 19, wstęp wolny.

  Poznamy Czytelników

  W sobotę o godz. 11 w Miejscu Animacji Kultury Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się podsumowanie akcji „Czytelnik Roku 2016”. Nagrody przyznawane będą w różnych kategoriach wiekowych dla czytelników z największą ilością wypożyczonych książek. Wstęp wolny.

  Humor na stojąco

  Wieczór Stand-up comedy rozpocznie się w piątek o godz. 19 w dyskotege Wiking Reaktywacja. Gości bawić będą: Łukasz Lotek Lodkowski - jeden z najbardziej energetycznych wykonawców polskiej sceny stand-upowej, Kacper Ruciński - specjalizujący się w humorze obserwacyjnym komik, w niektórych kręgach uznawany już za kultowego oraz Rafał Pacześ, który jest w stanie wykrzesać energię z nawet najbardziej ospałego tłumu, często wchodząc w dyskusje z widownią. Bilety: 45 zł (przedsprzedaż), 55 zł (w dniu koncertu).

  Tańce w Wikingu

  W dyskotece Wiking Reaktywacja piątkowy i sobotni wieczór zabawa przy przebojach disco polo oraz przy tanecznych hitach z lat 70., 80. i 90.Piątek - wstęp wolny, sobota - wejściówki: 10 zł.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  Laur Piękna 2017 – głosuj na najlepszych w branży beauty&fitness!

  Laur Piękna 2017 – głosuj na najlepszych w branży beauty&fitness!

  Varius Manx & Kasia Stankiewicz w Koszalinie! Kup bilet!

  Varius Manx & Kasia Stankiewicz w Koszalinie! Kup bilet!

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!

  Kosmetyczka Gwiazd: K.Stankiewicz zdradza sposób na idealne nogi!