Sukces uczennicy ze Słupska w ogólnopolskim konkursie

Sukces uczennicy ze Słupska w ogólnopolskim konkursie

red

Głos Pomorza

Aktualizacja:

Głos Pomorza

Sukces uczennicy ze Słupska w ogólnopolskim konkursie
1/10
przejdź do galerii
Blanka Erbel, uczennica Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zajęła III miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Malarsko – Poetyckim „Siedem grzechów głównych”. Osiemnastolatka sięgnęła po laur w kategorii wiekowej 18-25 lat.
Na konkurs napłynęły 302 prace. Ogólnopolski konkurs malarsko-poetycki „Siedem grzechów głównych” był zaproszeniem do wyrażenia swojego zdania językiem sztuki na temat problemów społecznych, moralnych i religijnych. Od 2008 r. (pierwsza edycja) cieszy się rosnącym zainteresowaniem uczestników indywidualnych i grupowych.

Praca Blanki Erbel nosi tytuł „Siódmy był za leniwy”, została wykonana techniką malarską. Uczennicę przygotowała pani Maria Karpińska, nauczyciel w Liceum Plastycznym przy ZSI w Słupsku.

- Cieszę się bardzo z sukcesu. Tematyka konkursu była bardzo inspirująca i dawał szerokie pole do popisu. Pytania problemowe zawarte w temacie są bardzo aktualne, dotyczą natury ludzkiej i dotykają kwestii szeroko pojętej wolności, ludzkich przywar. XXI wiek to specyficzny czas, naznaczony szybkim tempem życia, a pytania konkursowe skłaniają do refleksji, zatrzymania się na chwilę i pomyślenia nad naszym życiem – mówi uczennica.

Tematem konkursu było: siedem grzechów głównych, do których zaliczamy: pychę, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew oraz lenistwo. Wywołując ten temat organizatorzy konkursu pragnęli za pomocą środków wypowiedzi artystycznej podjąć dyskusję na tematy:

1.Co jest dla nas ważne, o co zbiegamy?
2.Czego pożądamy, zazdrościmy?
3.Czy umiemy wypoczywać, co robimy z naszą wolnością?
4.Do czego zaprowadzić nas może lenistwo, nieumiarkowanie w jedzeniu (za dużo, za mało)?
5.Jak dziś rozumiemy „nie zabijaj” (zabijanie słowem, zabijanie czasu wolnego, zabijanie zwierząt i ludzi)?
6.Czy pycha to grzech, wada, zaleta?
7.Co rozumiemy pod pojęciem grzechu? Jaka jest nasza moralność, co mówi nam współczesny świat?

Jury konkursu obradowało w składzie: przewodnicząca –dr hab. prof. UŚ Urszula Szuścik, Ks. Tomasz Zmarzły –historyk sztuki, Bartosz Gawlik –art. plastyk, Muzeum Zagłębia w Będzinie, Kamila Skowron – art. plastyk, PKZ.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 18 marca 2016 r. (piątek) o godzinie 11.00 w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Organizatorem konkursu był Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Współorganizatorzy: Bazylika NMP Królowej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, Wydział Katechetyczny Diecezji Sosnowieckiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej. Patronat honorowy sprawowali: Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Zbigniew Podraza oraz Biskup Diecezji Sosnowieckiej ks. dr Grzegorz Kaszak.

Zobacz także:

Komentarze (2)

Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

GP24 poleca

43. Zawody rowerkowe w Słupsku. Zapisz swoje dziecko już dziś!

43. Zawody rowerkowe w Słupsku. Zapisz swoje dziecko już dziś!

1 Wyścigi rowerkowe dla dzieci w Miastku! Zapisz dziecko już dziś!

1 Wyścigi rowerkowe dla dzieci w Miastku! Zapisz dziecko już dziś!

Już jest! Czytaj 2. numer Magazynu Explorer

Już jest! Czytaj 2. numer Magazynu Explorer