Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W weekend wiele się dzieje. Warto to zobaczyć

Redakcja
W sobotę Michał Bajor zaśpiewa głównie piosenki ze swojej najnowszej płyty „Moja miłość”, ale także swoje starsze przeboje
W sobotę Michał Bajor zaśpiewa głównie piosenki ze swojej najnowszej płyty „Moja miłość”, ale także swoje starsze przeboje Krzysztof Piotrkowski
W ten weekend w Słupsku i regionie wiele się dzieje. Będą koncerty, spektakle i imprezy plenerowe. Wiele z nich za darmo.

Michał Bajor śpiewa o miłości

Michał Bajor to artysta, który wraca do Słupska niemal w każdym roku. W sali filharmonii zaśpiewał już kilkanaście razy, a jego występy zawsze były sukcesem nie tylko artystycznym, ale również frekwencyjnym. Podobnie będzie zapewne w sobotę, podczas kolejnego słupskiego koncertu Michała Bajora.

Pieśniarz tej jesieni odbywa trasę promującą jego najnowszą, 19. w karierze płytę „Moja miłość”, która premierę miała w październiku ubiegłego roku. Ten krążek to trzecie spotkanie mistrza interpretacji z mistrzem słowa - Wojciechem Młynarskim. Po albumach „Od Piaf do Garou” i „Moje podróże” tym razem przyszedł czas na zbiór 17 najpiękniejszych piosenek o miłości. Większość z nich to wielkie przeboje, trwale zapisane w historii polskiej muzyki rozrywkowej i sercach kilku pokoleń słuchaczy, m.in.: „Prześliczna wiolonczelistka”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Och, życie kocham cię nad życie” czy „Nie ma jak u mamy”. Na krążku znalazły się również dwa duety: „Miłość jest tylko jedna” (z Alicją Majewską) i „Ja kocham, ty kochasz” (z Anną Wyszkoni). Oczywiście nie zabraknie również największych przebojów z poprzednich płyt Michała Bajora, które nagrał w ciągu niemal 40 lat pracy scenicznej.

Początek koncertu w sobotę o godz. 18 w sali filharmonii. W kasie przy ul. Jana Pawła II można jeszcze kupić bilety w cenie 75 złotych. W związku ze specyficznym i kameralnym charakterem recitalu Michała Bajora publiczność proszona jest o nieprzyprowadzanie na koncert małych dzieci poniżej 6. roku życia.

Spotkanie z podróżnikiem

W piątek w Bibliotece Miejskiej w Ustce odbędzie się spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem, dziennikarzem, jednym z najbardziej aktywnych podróżników i eksploratorów naszych czasów. Jest twórcą survivalu w Europie. Niestrudzony organizator wypraw na wszystkich szerokościach geograficznych dokumentuje pradawne kultury małych grup etnicznych, które znikają z powierzchni ziemi. Początek o godz. 16.30, wstęp jest wolny.

Fredro klasycznie

W sobotę i niedzielę na dużej scenie Nowego Teatru po kilkumiesięcznej przerwie ponownie będzie można zobaczyć komedię Aleksandra Fredry „Zemsta”. Słupska realizacja w reżyserii Ireneusza Kaskiewicza to jedno z najlepszych przedstawień, jakie powstało w Nowym Teatrze. Reżyser ukazał też pełnię humoru sytuacyjnego i słownego, jaki Aleksander Fredro zapisał w „Zemście”. Siłą przedstawienia jest znakomite aktorstwo. Całości dopełniły skromna, ale bardzo udana scenografia Anny Bobrowskiej-Ekiert oraz muzyka Leszka Mateckiego, która przeniosła widzów w klimat XIX--wiecznego sporu dwóch zwaśnionych rodzin. Początek przedstawień każdego dnia o godz. 17, bilety kosztują 30 i 25 złotych.

Sceny o miłości

Komedia „Sceny miłosne dla dorosłych” w reżyserii Alberta Osika to opowieść o różnych rodzajach relacji damsko-męskich. Spektakl ponownie będzie można zobaczyć w ten weekend. O „tych” sprawach rozmawiają m.in. studentka przychodząca po zaliczenie do swego wykładowcy, senator RP ze stałą bywalczynią nocnego lokalu. Jest też scenka o małżeństwie i jego niecodziennej tęsknocie do odmiany przaśnej, czosnkowej codzienności. Mamy też cwanego podrywacza i dobrą duszę litującą się nad jego „dobrowolną” abstynencją erotyczną. Początek przedstawień każdego dnia o godz. 19, bilety kosztują 30 i 25 złotych.

Beztroski Szewczyk

Baśń „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” zobaczą dzieci w sobotę o godz. 11 w teatrze Tęcza. Tytułowy szewczyk - uczeń i młodzieniec - skarcony przez majstra za lekkomyślne wygłupy, wyrusza w świat, szukając przygód i beztroskiego życia. Podczas drogi spotyka rozśpiewanego Kaczora Kwaka, osobnika o podobnych cechach - lekkoducha i psotnika. Od tej chwili wędrują razem, figlując i żartując przy każdej nadarzającej się okazji. Zarówno Kopytko, jak i Kwak nie rozumieją, że bezmyślne psoty mogą sprawić przykrość i ból. Dopiero napotkany Wędrowiec uświadamia im, że łzy mogą być oznaką smutku. Bilety kosztują 18 i 15 złotych.

Taneczna Dom Ówka

Kolejna edycja imprezy Dirty Dancing odbędzie się w sobotę w klubie Dom Ówka. Tego wieczoru będzie się można pobawić przy największych przebojach z lat 70., 80. i 90. Zabrzmią hity takich gwiazd, jak: James Brown, Donna Summer, Bee Gees, Blondie, Boney M., Abba, Michael Jackson, Bob Marley, Depeche Mode, Pet Shop Boys, George Michael, Eurytmics, Bananarama, Prince, David Bowie, A-ha, Madonna, Whitney Houston i wielu innych. Początek zabawy o godz. 21, wejściówki kosztują 10 i 5 złotych.

Małe szczęście Basi

Basia Kawa wraz ze swoim zespołem wystąpi w piątek w Duo Cafe. Wokalistka i skrzypaczka łączy jazz, blues, elementy muzyki popularnej i poezji śpiewanej. Chociaż różnorodna, muzyka ta jest przystępna dla każdego - pozytywna, pełna energii, a zarazem skłaniająca do refleksji. Basia zaśpiewa autorskie piosenki z płyty „Małe szczęście”, ale nie tylko. Towarzyszyć jej będą: Maciej Rogoziński - altówka, Krzysztof Pawłocki - gitara, Szymon Zalewski - gitara basowa i Łukasz Łapiński - cajon, instrumenty perkusyjne. Początek koncertu o godz. 21, wejściówki: 10 zł.

Angielski za darmo

W sobotę o godz. 19 w Herbaciarni w Spichlerzu odbędzie się spotkanie w ramach English Cafe. Przyjść mogą zarówno ci, którzy mówią biegle po angielsku, jak i osoby dopiero uczące się. Co tydzień ustalany jest inny temat konwersacji. Zajęcia poprowadzą Katarzyna Macegoniuk i Marcin Grębowicz. Wstęp wolny.

Słupski Dwurnik

Ponad 70 obrazów olejnych i rysunków Edwarda Dwurnika, jednego z najbardziej znanych i rozpoznawalnych współczesnych artystów polskich, oglądać można w Muzeum Pomorza Środkowego. Na wystawie prezentowane są obrazy z cyklu „Sportowcy” powstałe w latach 90. i na początku XXI w., przedstawiające m.in. polityków, ludzi kultury, sztuki i sportowców. Są też akty, obrazy marynistyczne i abstrakcyjne. Dużą część kolekcji stanowią rysunki, które Edward Dwurnik stworzył w 1977 roku, gdy przebywał w Ustce i Słupsku.

Galerie pełne wystaw

Trzy nowe wystawy prezentuje Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej. W Galerii Kameralnej przy ul. Partyzantów oglądać można malarstwo Beaty Cedrzyckiej „Outsider”. W Baszcie Czarownic przy ul. F. Nullo na wystawie „Czarostwo” zobaczymy malarstwo i hafty Moniki Smyły. W usteckim Centrum Aktywności Twórczym wystawę „Film” przygotowała Karolina Breguła. Ekspozycje czynne będą do końca roku. Wstęp wolny.

Zobacz także: Koncert Michała Bajora w Kieleckim Centrum Kultury

Czytaj także:

gp24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza