Poznamy całą prawdę o Marku Edelmanie

  Poznamy całą prawdę o Marku Edelmanie

  Fot. wikipedia

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Marek Edelman

  Marek Edelman ©Fot. wikipedia

  Jutro w Rondzie zobaczymy monodram i film dokumentalny o życiu Marka Edelmana, legendarnego przywódcy powstania w getcie warszawskim.
  Marek Edelman

  Marek Edelman ©Fot. wikipedia

  "Marek Edelman. Życie. Po prostu" to projekt kulturalny przygotowany specjalnie na 65. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Ma przybliżyć postać i uhonorować Marka Edelmana, przywódcę powstania w getcie, świadka Holokaustu, członka podziemnej opozycji demokratycznej, współtwórcy Solidarności, autorytetu moralnego.

  Jutro w słupskim Rondzie będzie można zobaczyć półgodzinny monodram przedstawiający losy bohatera.
  W spektaklu zobaczymy krakowskiego aktora Piotra Cyrwusa, który szerokiej publiczności znany jest głównie z roli Ryszarda Lubicza w telenoweli "Klan". Scenariusz napisali Witold Bereś i Krzysztof Burnetko na podstawie wypowiedzi Marka Edelmana. Spektakl będzie przerywany i uzupełniany materiałami archiwalnymi, fotografiami i fragmentami filmu o Marku Edelmanie, jaki w całości jeszcze w kwietniu będzie można zobaczyć w telewizji TVN. Reżyserem monodramu jest Artur Więcek.

  Po przedstawieniu rozpocznie się pokaz multimedialny poświęcony przywódcy powstania w warszawskim getcie.

  Na koniec z publicznością spotkają się Witold Bereś i Krzysztof Burnetko. Promować będą swoją najnowszą książkę zatytułowaną "Marek Edelman. Życie. Po prostu". To pierwsza spisana biografia Marka Edelmana. Książkę będzie można kupić podczas wieczoru i otrzymać autograf autorów. Ponadto Bereś i Burnetko opowiedzą o pracy nad wydawnictwem, odpowiedzą też na pytania widzów.

  Podobna prezentacja odbędzie się jedynie w 15 największych miastach w Polsce.
  - Słupsk znalazł się na tej liście trochę przez przypadek - mówi Jolanta Krawczykiewicz, szefowa Ronda. - Projekt pierwotnie miał się odbyć w Koszalinie. Witold Bereś przez przypadek dowiedział się, że w słupskim Rondzie cyklicznie odbywają się między innymi wieczory kultury żydowskiej. Zadzwonił i zaproponował przyjazd z projektem do Słupska. Dzięki temu w środę będziemy mogli poznać fragment kultury żydowskiej.

  Początek wieczoru poświęconego Markowi Edelmanowi jutro o godz. 20 w Rondzie. Wstęp dla wszystkich jest wolny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!