Michał Bajor wystąpi dzisiaj w Słupsku

  Michał Bajor wystąpi dzisiaj w Słupsku

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Michał Bajor

  Michał Bajor

  Samba, rumba, bossa nova i nieco energetyzującego flamenco zawiera najnowsza płyta Michała Bajora "Inna bajka".
  Michał Bajor

  Michał Bajor

  Po raz pierwszy gorące rytmy na niej zawarte artysta wyśpiewał w lutym - teraz powraca w tym samym repertuarze, ale w odmiennych okolicznościach przyrody.

  Tym, którzy wiosną chcą śpiewać i tańczyć zdecydowanie można polecić dzisiejszy koncert. Najnowsza płyta Michała Bajora to rzeczywiście "inna bajka". Znajdziemy na niej kompozycje dalekie od pełnej dramatycznych emocji piosenki aktorskiej.

  W zamian artysta proponuje muzyczne impresje na temat tańców Ameryki Południowej i południa Europy. Jak zwykle okraszone są inteligentnymi tekstami, które z przymrużeniem oka traktują ten flirt artysty o słowiańskiej urodzie z gorącokrwistymi rytmami.

  Wśród autorów tekstów i muzyki na krążku znajdziemy takie nazwiska jak Jarosław Kukulski, Jerzy Derfel, Andrzej Poniedzielski. Jest też niespodzianka - kompozycja samego Michała Bajora, która zapewne ucieszy ucho nie tylko jego najwierniejszych fanów.

  Kariera Michała Bajora zaczęła się bardzo wcześnie. Już jako trzynastoletni chłopiec zadebiutował na scenie rolą wilka w adaptacji "Czerwonego Kapturka". Później, po wygranym Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, został zaproszony do udziału w XIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.

  Tam zauważony został przez Agnieszkę Holland i zagrał w jej debiucie filmowym "Wieczór u Aldona". Jeszcze na studiach występował w wielu spektaklach, które odnosiły sukcesy na krakowskich scenach. Współpracował z najlepszymi polskimi reżyserami: Kieślowskim, Sassem, Bajonem, Falkiem.

  Ostatnio na dużym ekranie artystę można było podziwiać w roli Cezara Nerona w filmie Jerzego Kawalerowicza "Quo vadis".

  Słupski koncert rozpocznie się dziś o godz. 19. Bajorowi będzie akompaniował na fortepianie Tomasz Krezymon. Koncert poprowadzi sam Michał Bajor - bowiem artysta równie doskonale sprawdza się jako gawędziarz, jak i śpiewak.

  Bilety w cenie 35 zł można jeszcze kupić w kasie filharmonii. Rezerwacja telefoniczna pod nr. tel.: 0 59 842 38 39.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!