Wtorek
  17.01.2017

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  Rozwiń
  Wtorek
  Zwiń

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  600 tys. użytkowników, 6 milionów odsłon #10urodzinyGP24

  Jutro zaczynają się juwenalia w Słupsku

  Jutro zaczynają się juwenalia w Słupsku

  Fot. Sławomir Żabicki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Tak bawili się uczestnicy ubiegłorocznych juwenaliów.

  Tak bawili się uczestnicy ubiegłorocznych juwenaliów. ©Fot. Sławomir Żabicki

  Już jutro rozpoczną się tegoroczne juwenalia. Słupskie święto studentów potrwa 4 dni. Zabawa zapowiada się bardzo różnorodnie.
  Tak bawili się uczestnicy ubiegłorocznych juwenaliów.

  Tak bawili się uczestnicy ubiegłorocznych juwenaliów. ©Fot. Sławomir Żabicki

  Program Juwenaliów

  Program Juwenaliów


  - 13 maja (wtorek): od 10 - rozgrywki międzywydziałowe, 12-15 - finały mistrzostw w grupach zespołowych, 13-14.15 - parada studentów ulicami miasta, 14.45-15.30 - spływ na "bele czym", 16-17.30 - gala wyborów miss AP (miejsce: Wydział Humanistyczny), 19-2 - SoundSystem (Wydział Humanistyczny): Zagrają: Bimba, Junior Stress, Collie Weed, Dreadsquad, KaCeZet.
  - 14 maja (środa): 12-15 - spotkania pokazowe reprezentacji kobiet i mężczyzn w koszykówce, 17-17.45 - koncert: Parafraza (osiedle akademickie), 17.50-18.30 - Studenci Instytutu Muzyki, 18.30-18.50- bicie rekordu Guinnesa w Ikarusie, od 18.50 do godz. 2 - koncerty: Mechaniczny Kot, Radio Bagdad, Plagiat 199, Habakuk, Zabili Mi Żółwia, Jahpan Sound Selectors - miejsce: osiedle akademickie.
  - 15 maja (czwartek): od 18 do godz. 2 - koncerty: Role Model, Submission, Sanctuary of Chaos, Lipa z Miodem, Addicted To Rock, Druga Strona Lustra, Koniec Świata, AWGDskład, Taki Projekt (osiedle akademickie). d 16 maja (piątek): 19 - PAPART - teatr Rondo, 19.15 - oficjalne zakończenie juwenaliów.  Juwenalia rozpoczną się we wtorek od oficjalnej parady żaków. Studencki korowód przejdzie ulicami Armii Krajowej, Kowalską, Grodzką, Sienkiewicza, Anny Łajming, Tuwima do Placu Zwycięstwa. Tam podczas specjalnej ceremonii otrzymają od prezydenta Słupska klucz do bram miasta.
  - W tym roku zabawa będzie bardzo różnorodna. Zaspokojone zostaną gusta zarówno fanów wysokiej kultury, miłośników klubowego grania, a także tych, którzy zechcą wyszaleć się przy muzyce granej na żywo, w przekroju od ostrego punka po reagge - zapowiada Majka Możańska, przedstawicielka rady uczelnianej samorządu studenckiego,

  Wtorek 13 maja będzie dniem kultury studenckiej. W okolicach Akademii Pomorskiej odbędą się rozgrywki sportowe, w tym słynny już spływ Słupią na rozmaitych konstrukcjach wykonanych przez studentów. Po południu w hali Wydziału Humanistycznego uczestnicy wybiorą miss uczelni. W tym samym miejscu wieczorem można będzie wyszaleć się do woli na koncercie, na którym zagrają zespoły łączące muzykę taneczną z reagge. Jedną z gwiazd imprezy będzie Dreadsquad, ale nie zabraknie też wielu innych znanych grup. Ci, którzy nie zdecydują się na udział w koncercie, będą mogli obejrzeć premierowy spektakl Teatru Kontem Plującego.

  Drugiego dnia impreza przeniesie się w plener, na błonia pomiędzy akademikami. Słupscy studenci po raz kolejny spróbują pobić rekord Guinessa w ilości osób, które można upchać do leciwego autobusu Ikarus.

  Zarówno w środę jak i w czwartek będzie można bawić się na koncertach. Tegorocznymi gwiazdami będą między innymi Habakuk, Koniec Świata, Druga Strona Lustra, oraz Zabili mi Żółwia. Nie zabraknie też znanych lokalnych zespołów takich jak Submission czy Parafraza.

  Ostatniego dnia planowana jest impreza organizowana przez wydział muzyczny Akademii Pomorskiej - Papart, który odbędzie się w teatrze Rondo przy ulicy Niedziałkowskiego. XV edycja Papartu odbędzie się pod hasłem "Tworzyć każdy może ". Przewidziano najszerszą prezentację piosenki studenckiej . Usłyszymy kompozycje Agaty Sierańskiej, Agnieszki Łabudy, Adama Rosińskiego, Pawła Przybyło, Michała Adamczyka, Krzysztofa Pawłockiego .

  W nowym układzie choreograficznym wystąpi Warsztat Ekspresji Ruchowej. Intrygująco zapowiada się prezentacja sceny rockowej . Zaprezentują się zespoły: Soul Failure , Passion Michała Adamczyka, Hope of the Butterfly . Rewelacją wieczoru będzie zespół AP BOYS w osobach Pawła Michałko, Rafała Wyciszkiewicza i Krzysztofa Gosudarskiego, kompozytora piosenek .Początek o godz. 19.00 w teatrze Rondo. Bilety można nabyć w Rondzie: studenckie - 5 zł, normalne -10zł.

  Michał Szymajda
  michał.szymajda@gp24.pl

  Współpraca Zbigniew Marecki

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  Symphonica: wielkie muzyczne show w koszalińskiej filharmonii

  Symphonica: wielkie muzyczne show w koszalińskiej filharmonii

  Muzyka zespołu Queen Symfonicznie - kup bilet!

  Muzyka zespołu Queen Symfonicznie - kup bilet!

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Planujesz ferie? Sprawdź warunki na stokach [kamery na żywo]

  Planujesz ferie? Sprawdź warunki na stokach [kamery na żywo]