Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Imprezy weekendowe. Dużo się dzieje, warto to zobaczyć

Daniel Klusek [email protected]
Biennale Sztuki Młodych „RYBIE OKO” 8
Biennale Sztuki Młodych „RYBIE OKO” 8 bgsw.pl
Koncerty, spektakle, wystawy - w piątek, sobotę i niedzielę w Słupsku można się wybrać na wiele imprez. Część z nich jest darmowa.

Ach, to słoniątko

Przedstawienie „Nieznośne Słoniątko” to sobotnia propozycja teatru Tęcza dla najmłodszych. Spektakl opowiada o ciągle niesytym życia i wiedzy, lecz przesympatycznym Słoniątku. Poprzez niezaspokojoną wciąż ciekawość Słoniątko jest często kłopotliwe dla wygodnych i leniwych dorosłych. Nieustannie o coś pyta, o wszystkim chce wszystko wiedzieć. Ta ciekawość świata naraża małego bohatera na niechęć do niego jego przyjaciół z puszczy. Jak zakończy się ta historia, dzieci przekonają się w sobotę. Spektakl rozpocznie się o godz. 11.10 wyjątkowo na scenie teatru Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a. Bilety kosztują 18 i 15 zł.

Wojna na wesoło

Komedię „Allo, Allo” w wykonaniu koszalińskiego Bałtyckiego Teatru Dramatycznego zobaczymy w sobotę i niedzielę w słupskim Nowym Teatrze. To sceniczna wersja wciąż popularnego w Polsce brytyjskiego serialu. Akcja farsy toczy się w kawiarni Cafe Rene w miasteczku Nouvion w okupowanej przez Niemców Francji. Kawiarenka jest miejscem załatwiania szemranych interesów przez skorumpowanych oficerów niemieckich i punktem operacyjnym działaczy ruchu oporu. Początek spektakli w sobotę i niedzielę o godz. 16 i 19, bilety kosztują 30 i 25 zł.

Piwna Dom Ówka

W sobotę w Dom Ówce będzie można porozmawiać o walorach piwa i posłuchać dobrej muzyki na żywo. Tym razem zagra Mike Parker’s Trio Theory. Zespół tworzą: nowojorski basista i kompozytor Mike Parker, perkusista Frank Parker oraz saksofonista tenorowy Sławek Pezda. W formacie jazzowego tria zamknięto energię muzyki rockowej, wrażliwość klasyki, fakturę awangardy oraz rytmiczną i harmoniczną różnorodność nowoczesnego jazzu. Początek o godz. 20, wejściówki kosztują 10 i 5 złotych.

Muzycznie w Motorze

W piątek w Motor Rock Pubie zagra zespół Maczku Paczkę. Założyli go muzycy pomorskich kapel: Świadomość (reggae), Rower Reverb (punk) i Zgagafari (folk). Ich muzyka jest utrzymana w klimacie punk rocka, jednak z punk--folkowym charakterem. Zagra też punkowa grupa Que Pasa, w twórczości której mieszają się prosta liryka, banalne kompozycje i ascetyczny minimalizm. Natomiast w sobotę na scenie u motocyklistów zagrają dwa zespoły z Finlandii: Feastem oraz Cut To Fit. Początek koncertów każdego dnia o godz. 20.

Pół wieku z Witkacym

„50 lat kolekcji Witkacego - fotografie” to tytuł wystawy, którą zobaczyć można w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera. Ekspozycja składa się ze zdjęć z lat 1973-2015 prezentujących fragmenty wystaw i wybrane sesje naukowe poświęcone twórczości S.I. Witkiewicza, organizowane przez słupskie muzeum. Wstęp jest wolny. Herbaciarnia czynna jest codziennie w godz. 10.30-22, wstęp na wystawę jest wolny.

Rybie Oko

Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko” jest już ósmą edycją przeglądu konkursowego młodej polskiej sztuki. W tym roku na konkurs wpłynęło 267 zgłoszeń. Spośród nadesłanych propozycji prac jury wyłoniło 30 artystów, którzy zostali zakwalifikowani do wystawy. Miejsca prezentacji: Galeria Kameralna, ul. Partyzantów, Baszta Czarownic, ul. F. Nullo w Słupsku, Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, ul. Zaruskiego, wstęp wolny.

Angielska herbaciarnia

Do herbaciarni Filart w sobotę o godz. 19 można się wybrać na English Cafe, czyli bezpłatne konwersacje w języku angielskim przy kawie czy herbacie. W spotkaniu udział mogą wziąć zarówno początkujący, jak i zaawansowani rozmówcy. Nie są wymagane podręczniki, piękny akcent i bogate słownictwo. Konwersacje poprowadzą Katarzyna Macegoniuk i Marcin Grębowicz. Wstęp jest wolny.

Królowie na wystawie

W Muzeum Pomorza Środkowego prezentowana jest wystawa „Poczet królów i książąt polskich w medalierstwie i numizmatyce”. Zwiedzający zobaczą około 350 obiektów. Najstarszy jest medal z 1636 roku autorstwa wybitnego artysty Sebastiana Dadlera, upamiętniający triumfy króla Władysława IV nad wojskami moskiewskimi, tureckimi i szwedzkimi. Natomiast najmłodszymi przedstawionymi eksponatami są wybite w srebrze monety z serii „Skarby Stanisława Augusta” z 2015 roku. Bilety na wystawę czasową kosztują cztery złote.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza